Szczypiorniak wygrał z Realem-Astromal II Leszno. „Wilki” niepokonane!

2020-11-08

W sobotę, 7 listopada piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno odnieśli drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn pokonując w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 Real-Astromal II Leszno.

W 2  minucie bramkę zdobyły „Wilki”. Po chwili jednak Real-Astromal II Leszno wyrównał. Kilkanaście sekund później, Szczypiorniak prowadził  2:1 po bramce Michała Ostrowskiego. W 5 minucie piłkarze ręczni z Leszna mieli rzut karny, który wykorzystał Kacper Jaszkiewicz. W 8 minucie bramkarz Realu obronił rzut karny wykonywany przez Adama Kniazia. W 10 minucie  doskonałej sytuacji dla klubu z  Leszna nie wykorzystał Kevin Wydmuch.  W 12 minucie bramkę dla gości zdobył Kacper Szocik. Dalszy fragment gry to gra bramka za bramkę. W 14 minucie w słupek bramki Szczypiorniaka trafił Olgierd Owczarczak. W 16 minucie gnieźnianie prowadzili 8:6. Dwie minuty później, po golu Patryka Szymkowiaka prowadzenie „Wików” wzrosło do czterech bramek. W 21 minucie Piotr Wolny skapitulował przy rzucie Marcina Mikołajczaka.  W 23 minucie efektowaną „wkrętką” popisał się Dawid Łuczak. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Szczypiorniak prowadził 11:9. Minutę później, dużo szczęścia przy rzucie zawodnika z Leszna miał Piotr Wolny, bowiem piłka trafiła w słupek. W 28 minucie bramkę dla „Wilków” zdobył Michał Ostrowski. Do przerwy szczypiorniści z Pierwszej Stolicy remisowali z Realem-AstromalII Leszno 14:14.

Pierwszą bramkę po przerwie zdobył Paweł Radoła. W 34 minucie goście prowadzili już 17:15. Pół minuty później, zawodnicy z Gniezna zdobyli kontaktową bramkę. W 35 minucie „Wilki” wyrównały za sprawą gola Michała Ostrowskiego. Dwie minuty później, Szczypiorniak prowadził 18:17. Leszno jednak szybko wyrównało. W 39 minucie Piotr Wolny obronił silny rzut Kacpra Jaszkiewicza. Minutę później, po rajdzie prawą stroną boiska, gola dla „Wilków” zdobył skuteczny Michał Ostrowski. W 43 minucie na tablicy był wynik 20:19 dla Szczypiorniaka. Po chwili, na listę strzelców zespole z  Gniezna wpisał się Łukasz Krakowiak.Na dodatek, w 44 minucie gola zdobył młody Marcel Światłowski i „Wilki” prowadziły już 22:19. W 45 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Sobański. W 48 minucie kolejnego gola dla Szczypiorniaka zdobył Michał Ostrowski. Dwie minuty później, trafienie zanotował Szymon Sobański. Na pięć minut przed końcem meczu, na tablicy wyników był rezultat 24:21 dla miejscowych. W 56 minucie bramkę dla „Wilków” zdobył Łukasz Krakowiak. Minutę później, rzut karny na bramkę zamienił Rafał Siudeja. Ostatecznie Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno wygrał z Realem-Astromal Leszno w stosunku 28:24 pozostając tym samym niepokonany w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Real-Astromal II Leszno 28:24 (14:14)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Michał Ostrowski-9.
Real-Astromal II Leszno: Kacper Jaszkiewicz-8.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny (bramkarz)-Szymon Sobański, Marcin Grzelak, Patryk Szymkowiak, Marcel Światłowski, Oliwier Gaweł, Rafał Siudeja, Michał Ostrowski, Karol Kędziora, Zbigniew Łuczak Adam Kniaź, Łukasz Krakowiak, Damian Stempuchowski, Bartosz Miemietz (zawodnicy z pola). Trenerami Szczypiorniaka są; Łukasz Krakowiak i Michał Grubczak.