Szczypiorniak wygrał z Włoszakowicami

2021-02-27

W zaległym meczu Wielkopolskiej Ligi Mężczyzn rozegranym w sobotę, 27 lutego piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno pokonali w Hali GOSiR przy ul. Sportowej 5 SPR Włoszakowice.

W 2 minucie po faulu na Łukaszu Krakowiaku, rzutu karnego nie wykorzystał Damian Stempuchowski. W odpowiedzi bramkę zdobyli gracze z Włoszakowic. Minutę później, po akcji Szczypiorniaka było 1:1, a bramkę zdobył Damian Stempuchowski. W 6 minucie Szymon Sobański nie wykorzystał rzutu karnego, jednak jego rzut skutecznie dobił Damian Stempuchowski. Minutę później, po rzucie zawodnika „Wilków” piłka trafiła w poprzeczkę. W 8 minucie było 3:2 dla Szczypiorniaka. Minutę później, po bramce Rafałą Siudeji z rzutu karnego „Wilki” prowadziły 43. W 13 minucie po indywidualnej akcji bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Łukasz Krakowiak. W 15 minucie na tablicy wyników był rezultat 74 dla miejscowych. Trzy minuty później gola dal Szczypiorniaka zdobył Michał Ostrowski. W 20 minucie gospodarze prowadzili już 11:4. Później jednak do głosu doszli gracze z Włoszakowic zdobywając dwie bramki z rzędu. W 24 minucie gracze z Gniezna prowadzili 12:8. W 28 minucie trafienie dla „Wilków” zanotował Michał Ostrowski. Do przerwy Szczypiorniak prowadził z SPR Włoszakowice 14:10.

Początek drugiej połowy należał do drużyny z Włoszakowic, która zmniejszyła stratę do dwóch bramek (13:15), W 36 minucie bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Łukasz Krakowiak. W 40 minucie Piotr Wolny ładnie obronił dwa rzuty zawodnika gości. W odpowiedzi bramkę dla „Wilków” rzucił Michał Ostrowski. W 45 minucie gracze z Grodu Lecha prowadzili 18:15. Chwilę później, bramkę dla „Wilków” rzucił Łukasz Krakowiak. Kilkanaście sekund później, trafienie zainkasował również Adam Kniaź. Na pięć minut przed końcem meczu Szczypiorniak prowadził 21:18. W 58 minucie rzut karny dla „Wilków na raty wykorzystał Łukasz Krakowiak. Minutę później, trafił również Adam Kniaź, a w ostatnich sekundach także Michał Ostrowski oraz Damian Stempuchowski. Ostatecznie Szczypiorniak pokonał SPR Włoszakowice 25:20.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno - SPR Włoszakowice 25:20 (14:10)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Michał Ostrowski-8
SPR Włoszakowice: Bartłomiej Budner-9

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny (bramkarz)-Szymon Sobański, Maciej Kapella, Marcin Grzelak, Oliwier Gaweł, Marcel Światłowski, Rafał Siudeja, Michał Ostrowski, Zbigniew Łuczak, Adam Kniaź, Bartosz Miemietz, Kacper Ostrowski, Damian Stempuchowski, Łukasz Krakowiak (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Łukasz Krakowiak.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ