Szesnaste miejsce Dynaryńskiego w Janowie Lubelskim. Złoty medal Dziadoszek w Boguszowie Gorce

2024-03-11

W dniach 8-10 marca w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski U 15 w zapasach w stylu klasycznym, będące jednocześnie kwalifikacją na Mistrzostwa Europy.

W zawodach wzięło udział ponad 160 zapaśników z 41 klubów.  Pierwszą Stolicę Polski reprezentował zawodnik KS Husarz Gniezno - Dominik Dynaryński (w kategorii wagowej 68 kg), który przegrał swoje pojedynki i ostatecznie został sklasyfikowany na 16 pozycji.

Udział w powyższej imprezie był możliwy dzięki Projektowi finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W sobotę odbyły się również zawody kobiet w Boguszowie Gorce – Heros Lady Open. W zmaganiach wystartowało około 100 zawodniczek z 10 klubów. Rewelacyjnie spisała się zawodniczka KS Husarz Gniezno Matylda Dziadoszek, która w kategorii wagowej 50 kg wygrała wszystkie swoje pojedynki  i tym samym złoty medal.