Szlagier zakończony wyjazdowym zwycięstwem Szczypiorniaka!

2016-03-08

KS Szczypiorniak Gniezno odniósł swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w 2016 roku. W minioną niedzielę 6 marca podopieczni Agnieszki Tarczyńskiej oraz Martyny Bigoszewskiej podejmowani byli przez zespół MKS Warta Pyzdry. Oba zespoły prezentują zbliżony poziom sportowy, ale to Szczypiorniak wygrał pierwszy mecz zakończony wynikiem 27-21.

Rewanżowe spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 10 minucie prowadzili 5-4. Od tego momentu Szczypiorniak przejął inicjatywę, rzucając w ciągu 6 minut 6 bramek, nie tracąc przy tym żadnej dzięki solidnej obronie i dobrej postawie w bramce Filipa Chrzanowskiego. W 25 minucie na tablicy widniało 12-8 dla gości i do końca I połowy wynik nie uległ zmianie przez proste błędy w ataku z obu stron. Początek drugiej połowy przebiegał identycznie jak w pierwszej części meczu i to gospodarze wykazali się lepszą grą, niwelując stratę do Szczypiorniaka do dwóch bramek w 43 minucie. Wtedy ponownie dali o sobie znać Patryk Szymkowiak, Marcin Fijałkowski oraz Patryk Pluciński, którzy wspólnie rzucili 4 bramki z rzędu i Szczypiorniak ponownie prowadził z przewagą 6 bramek. Był to kolejny cios gości, na który MKS Warta Pyzdry nie była w stanie już odpowiedzieć. Spotkanie zakończyło się wynikiem 26-20 dla KS Szczypiorniak Gniezno.

Wobec nieobecności Huberta Nowaka, ciężar gry wzięli na siebie Patryk Szymkowiak oraz Marcin Fijałkowski, którzy rzucili razem 15 bramek. Dobrą skutecznością wykazał się skrzydłowy Patryk Pluciński, zdobywca 4 bramek. Warto odnotować również pierwsze ligowe bramki powracającego po kontuzji Filipa Jagodzińskiego oraz powołanego w ostatniej chwili Marcina Binieckiego. Tak jak podczas pierwszego spotkania, bramkarz Filip Chrzanowski wykazał się solidną postawą między słupkami, broniąc z 43% skutecznością. Po stronie gospodarzy najskuteczniejszymi graczami byli Waldemar Grześkiewicz, Kamil Sokowicz oraz Jarocki Michał.
Dziękujemy wszystkim sympatykom Szczypiorniaka Gniezno, zarówno tym którzy byli obecni na meczu jak i tym, którzy mocno ściskali kciuki. Duże podziękowania również dla pani Magdy Jagielicz, która zadbała o materiał wideo z meczu.

KS Szczypiorniak Gniezno pragnie podziękować za wszelkie wsparcie udzielane przez sponsorów oraz kibiców w tym sezonie. Dzięki temu możliwy jest dalszy rozwój klubu i włączenie się do walki z najlepszymi.

KS Szczypiorniak Gniezno: Chrzanowski, Wolny - bramkarze, Szymkowiak 8, Fijałkowski 7, Pluciński 4, Siudeja 2, Jabłoński 1, Biniecki 1, Jagodziński 1, Elminowski 1, Łuczak 1, Kapella, Grzelak, Konieczny, Woźniak, Stachowiak
Kary: 8 min(Elminowski, Grzelak, Jagodziński, Fijałkowski)

MKS Warta Pyzdry: Budziński, Tomczak - bramkarze, Grześkiewicz Waldemar 5, Sokowicz 4, Jarocki 3, Nochowicz 2, Grześkiewicz Wojciech 2, Kot 1, Pawlak 1, Mikołajczyk 1, Kruszczak 1, Wroński, Mazur, Zawodniak, Dropiński, Ratajczyk,

Kary: 12 min(Jarocki 2, Mikołajczyk, Grześkiewicz Waldemar, Grześkiewicz Wojciech, Ratajczyk)

Sędziowie: Dominik Kaszuba, Mariusz Wołowicz