Szóste z rzędu zwycięstwo zespołu Mieszka Gniezno rocznika 2003

2018-05-19

Kolejne bo już szóste zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach wiosennych zapisali na swoim koncie trampkarze Mieszka Gniezno rocznika 2003, który o punkty wiosną walczą w ramach II ligi okręgowej C1 Trampkarz grupy 1.

W sobotę 19 maja zespół trampkarza Mieszka Gniezno 2003 udał się do Mosiny na rewanżowy pojedynek z tamtejszym zespołem 1922 gdyż na wiosną rozgrywki z udziałem grup młodzieżowych, których organizatorem jest Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu toczą się systemem mecz i rewanż. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu trampkarza Mieszka Gniezno rocznika 2003 w stosunku 6:2 mimo że do przerwy biało-niebiescy remisowali z swoim rywalem 2:2.

Przechodząc jednak do samych wydarzeń piłkarskich w meczu 1922 Mosina a Mieszkiem Gniezno. To pierwsza połowa jak wspominaliśmy wcześniej zakończyła się wynikiem remisowym 2:2. Pierwsza bramka dla zespołu trampkarza Mieszko Gniezno rocznika 2003, którą to wyszli na prowadzenie 1:0 padła w 6 minucie a strzelił ją kapitan biało-niebieskich Wiktor Pakuła. Gospodarze do stanu 1:1 doprowadzili w 13minucie po kontrze całego zespołu. W 18 minucie młodzi gnieźnianie zdobyli drugą bramkę a strzelcem jej po której to podopieczni Dariusza Kuryły ponownie wyszli na prowadzenie 2:1 był Jakub Socha. Mimo zdecydowanej przewagi zespół z grodu Lecha grał nieskutecznie, a gospodarze przed przerwą wyrównali doprowadzając do stanu 2:2. W przerwie meczu kilka dobrych rad trenera Dariusza Kuryły dały dobry efekt. Z minuty na minutę przewaga zespołu trampkarza Mieszka Gniezno rocznika 2003 rosła a gospodarze tracili siły. W efekcie czego w drugiej części meczu  gnieźnianie zdobyli cztery kolejne gole nie tracąc przy okazji żadnego. I tak w 52 nucie na ponowne prowadzenie 3:2 zespół biało-niebieskich wyprowadził  Adam Waraczyński. W 54 minucie czwartego gola dla gnieźnian zdobył Nikodem Blaszyński a minutę później na listę strzelców wpisał się Hubert Gruszecki. Wynik spotkania na 6:2 dla zespołu trampkarza Mieszka Gniezno rocznika 2003 ustalił w 68 minucie Jakub Socha. Gospodarze w drugiej połowie poważnie zagrozili bramce  gnieźnieńskiej zaledwie dwa razy. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gnieźnian Marcinem Garjaciakiem znalazł się zawodnik z Mosiny ale golkiper z grodu Lecha wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Drugi raz gospodarze mieli dobrą sytuację w 50 minucie kiedy to rzut wolny z 20 metra groźny strzał zawodnika z Mosiny wybronił bramkarz Mieszka. Cieszy kolejny dobry mecz w wykonaniu zespołu trampkarz Mieszka Gniezno rocznika 2003 i 3 punkty wywiezione z trudnego terenu jakim jest Mosina gdzie zawsze podopiecznym Dariusza Kuryły grało się ciężko.

Skład trampkarza Mieszka Gniezno 2003:
Bramkarze: Jakub Grajek, Marcin Garjaciak
Hubert Gruszecki, Wiktor Pakuła, Jakub Socha, Mikołaj Konieczny, Jakub Zioło, Filip Marzec, Adrian Matelski, Wiktor Gromadzki, Nikodem Blaszyński, Adam Waraczyński, Mateusz Buś, Kacper Bubacz, Dawid Górzyński, Oliwier Eggebrecht.

Następny mecz trampkarz Mieszka Gniezno rocznika 2003 rozegra 25 maja o godzinie 20:00 z Victowią Witkowo. Mecz ten zadecyduje prawdopodobnie o pierwszym miejscu w grupie.