Szóste zwycięstwo Czarnych Czerniejewo w siódmym meczu kontrolnym!

2017-03-05

Bez porażki jak na razie w meczach rozegranych do tej pory są piłkarze Czarnych Czerniejewo, przygotowujący się do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie A grupie 1 sezonu 2016/2017.

Szóste swoje zwycięstwo przy jednym remisie podopieczni Macieja Lisieckiego zanotowali na swoim koncie w sobotę 4 marca, w spotkaniu wyjazdowym w Nekli pokonując tamtejszy Płomień w stosunku 4:3 mimo że po pierwszych czterdziestu pięciu minutach był remis 1:1. Jako pierwsi gola zdobyli neklanie w 20 minucie, obejmując nim prowadzenie 1:0. Dziesięć minut później czyli w 30 minucie był już remis 1:1. Na bramkę gospodarzy celny strzał oddał Patryk Buczkowski. Wprawdzie bramkarz z Nekli strzał Buczkowskiego zdołał wybronić lecz przy dobitce z 4 metra przez Bartosza Kozioła był już bezradny. Czerwono-czarni, dopiero po zmianie stron zapewnili sobie zwycięstwo po trzech golach i hart-tricku grającego trenera Macieja Lisieckiego.  Lisiecki pierwszego gola wyprowadzającego tym samym swój zespół na prowadzenie 2:1 zdobył w 60 minucie umieszczając piłkę w bramce swojego rywala z przewrotki przysłowiowymi ,,nożycami” z 12 metra po wcześniejszym dograniu futbolówki przez Rafała Wawrzyniaka. W 70 minucie był ponownie remis 2:2 a pięć minut później gospodarze wyszli na prowadzenie 3:2. Ostatnie słowo jednak w tej potyczce kontrolnej należało do Czarnych Czerniejewo a właściwie do grającego trenera tej drużyny Macieja Lisieckiego, który w odstępie pięciu minut zdobył dwa gola ustalając tym samym końcowy wynik sobotniego meczu na 4:3 dla czerwono-czarnych. Lisiecki najpierw do stanu 3:3 doprowadził w 80 minucie pokonując golkipera gospodarzy uderzeniem piłki z głowy z 6 metra. W 85 minucie padła czwarta bramka dla Czerniejewa, której autorem okazał się ponownie grający trener zespołu Czarnych – Maciej Lisiecki. Tą bramką grający trener czerwono-czarnych zapewnił zwycięstwo swojej drużynie w siódmym meczu kontrolnym.

Dwa kolejne spotkania sparingowe zespół z Czerniejewa, rozegra w nadchodzącym tygodniu w czwartek 9 marca w Gnieźnie o godzinie 19.00 zmierzy się z Wartą Pyzdry a w sobotę 11 marca w Psarach Polskich o godzinie 12.00 podejmowany będzie przez czwartoligową Victorię Września.

Płomień Nekla – Czerni Czerniejewo 3:4 (1:1)

Bramki dla Czerniejewa: Maciej Lisiecki x3, Bartosz Kozioł

Skład Czarnych  Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Mateusz Kuliński, Testwoawny 1, Piotr Cyrulewski, Rafał Wawrzyniak, Testowany 2, Bartosz Kozioł, Testowany 3, Dominik Jabkiewicz, Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki – na zmianę wchodzili: Karol Zawistowski, Bartosz Jaworski, Bartosz Kubalewski, Szymon Kapsa, Dominik Jalowski