Szóste zwycięstwo z rzędu Piasta Łubowo

2017-05-07

Rewelacyjnie jak na razie w rundzie rewanżowej poznańskiej klasy B grupy 1 sprawuje się drużyna beniaminka tych rozgrywek ekipa Piasta Łubowo. Podopieczni Artura Kościańskiego, odnieśli bowiem szóste zwycięstwo z rzędu w siódmym meczu rundy wiosennej przegrywając jedynie swoje spotkanie na początku rundy wiosennej i to z liderem swojej grupy IKP Olimpia Poznań.

Kolejny komplet punktów, łubowianie przywieźli tym razem wracając z tarczą z Owińsk gdzie w niedzielne popołudnie 7 maja pokonali zespół miejscowych Błękitnych w stosunku 3:0. Tym zwycięstwem podopieczni Arkadiusza Kościańskiego, zrewanżowali się swojemu niedzielnemu rywalowi za wcześniejszą porażkę z rundy jesiennej 2016 roku kiedy to przegrali mecz po zaciętym boju na własnym trenie w stosunku 3:2. Wracając jednak do tego co działo się na boisku w Owińskach w niedzielnym meczu pomiędzy miejscową ekipa Błękitnych a Piastem Łubowo. To pierwsza połowa meczu, która miała zacięty przebieg a walka o piłkę przez większość niej toczyła się w środkowej części boiska zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Obu drużynom w tej części meczu nie udało się zdobyć bramki otwierającej wynik niedzielnej potyczki piłkarskiej mimo że oba zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji strzeleckich.

Dopiero o wygranej Piasta Łubowo, i wywiezieniu z Owińsk kompletu trzech dużych punktów zadecydowała druga połowa a właściwie jej końcówka meczu. Gol wyprowadzający zespół z Łubowa, na  prowadzenie 1:0 padł bowiem dopiero w 80 minucie. Przemysław Wolniewicz egzekwował rzut wolny z 20. metra piłka uderzona z tej odległości przez niego odbiła się od poprzeczki bramki gospodarzy i spada pod nogi Kamila Maciejewskiego, który długo nie zastanawiając się posłał ją z najbliższej odległości nad golkiperem Owińsk do jego bramki. Cztery minuty później łubowianie prowadzili już z swoim rywalem 2:0. Rzut różny wykonywał Damian Grzesiak a w zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki gospodarzy wpakował Michał Kanclerz. Trzecia i ostania bramka dla Piasta Łubowo, padła w 88 minucie. Gola na 3:0 dla łubowian, którym to podopieczni Arkadiusza Kościańskiego ustalili końcowy wynik niedzielnego meczu zdobył Maciej Adamski. Pomocnik Piasta Łubowo uprzedził golkipera gospodarzy przedłużając piłkę głową stojąc na 8. metrze po wcześniejszej wrzutce futbolówki w pole karne Owińsk po indywidualnej akcji Kamila Worbsa.

Błękitni Owińska – Piast Łubowo 3:0 (0:0)

Bramki dla Piasta: Kamil Maciejewski, Michał Kanclerz, Maciej Adamski

Skład Piasta Łubowo: Oskar Kidawa, Przemysław Wolniewicz, Łukasz  Reszelewski, Michał Kanclerz(Przemysław Śniegowski), Robert Grzesiak, Kamil Worbs, Karol Szwajcowski, Kamil Maciejewski, Damian Grzesiak, Maciej Adamski, Krystian Grzesia(90’ Jakub Brzeziński)

Następne spotkanie z rundy rewanżowej Piast Łubowo, rozegra 14 maja na wyjeździe kiedy to podejmowany będzie o godzinie 16.00 przez zespół Jadwiżański KS Poznań.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
11.  Lotnik-1997 Poznań 20 19 5 4 11 36-49 5 2 6 28-18 0 2 5 8-31 2 4 1 1 0 3-1
12.  Fara Pelikan Żydowo 20 19 5 4 11 34-49 4 4 2 23-22 1 0 9 11-27 2 1 0 1 1 1-3
13.  Wełnianka Kiszkowo 19 18 5 3 11 45-53 3 2 5 33-31 2 1 6 12-22
14.  Jadwiżański KS Poznań 20 3 1 0 19 23-197 1 0 8 18-80 0 0 11 5-117