Szóstka z MKK bliska pokonania Politechniki

2019-01-13

W niedzielę 13 stycznia rezerwowa drużyna Sklep Polski MKK Gniezno przegrała nieznacznie w zaledwie sześcioosobowym składzie z AZS-em Politechniką Poznańską. Mecz odbył się w gnieźnieńskiej hali sportowej mieszczącej się przy ulicy Świętokrzyskiej.

Pierwsze punkty w tym spotkaniu zdobyli gracze Politechniki. W 3 minucie goście prowadzili 6:1, jednak po chwili „trójkę” rzucił Piotr Leśniczak. Pół minuty później był już remis. W 5 minucie po celnym rzucie za trzy popularnego „Kisia” gnieźnianie wyszli na prowadzenie (11:9). Po dwóch celnych rzutach osobistych Dariusza Wietrzyńskiego, koszykarze z Gniezna prowadzili 15:12, jednak minutę później to Politechnika prowadziła 17:15. Po pierwszej kwarcie było 28:21 dla poznaniaków.

Po minucie gry w drugiej odsłonie akademicy prowadzili 31:23, a po trzech – 35:28. Po „trójce” Przemysława Bełdzikowskiego goście prowadzili 38:28. W odpowiedzi za trzy trafił Piotr Leśniczak. Później gnieźnianom udało się co prawda nieco zmniejszyć straty, jednak przyjezdni szybko odpowiedzieli kilkoma punktami. Po „trójce” Dominika Maroszka MKK przegrywał 40:44. Kilka akcji później jednak Politechnika znów prowadziła wysoko (50:40). Po pierwszej połowie było 52:44 dla koszykarzy z Poznania.

Początek trzeciej kwarty należał do Politechniki. Na dodatek, w 2 minucie za trzy trafił Konrad Sobczak i zrobiło się 58:46 dla gości. Po celnym rzucie za trzy punkty Eryka Chmielewskiego gnieźnianie zmniejszyli stratę do pięciu punktów (55:60), a kilka akcji potem już do dwóch. Na 1,5 minuty przed końcem tej części gry Politechnika prowadziła 68:66. Po trzech partiach było 71:66 dla gości.

W czwartą kwartę lepiej weszli gnieźnianie, którzy w 4 minucie doprowadzili do remisu (73:73). Minutę później po akcji Wietrzyński-Leśniczak miejscowi prowadzili 77:73. W 7 minucie znów jednak prowadziła Politechnika (81:79). Na minutę przed końcową syreną był już remis (85:85), co zapowiadało arcyciekawą końcówkę. Ostatecznie Politechnika Poznańska pokonała Sklep Polski MKK Gniezno 89:85.

Sklep Polski MKK Gniezno-AZS Politechnika Poznańska 85:89 (21:28, 23:24, 22:19, 19:18)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Wietrzyński 29, Leśniczak 26, Chmielewski 10, Maroszek 8, Błachowiak 7, Gorzelany 5.

AZS Politechnika Poznańska: Lenartowski 26, Lorencki 16, Rogulski 12, Bełdzikowski 11, Sobczak 8, Hejosz 6, Żebrowski 5, Stefański 3, Litwin 2, Zamiatowski, Kwiatkowski.