Tak grały w miniony weekend drużyn piłkarskich z powiatu gnieźnieńskiego w rozgrywkach WZPN Poznań

2021-10-19

W weekend 16-17 października 13 zespołów z powiatu gnieźnieńskiego, rozegrały kolejne spotkania w ramach nowego sezonu 2021/2022, które prowadzi Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu.

Jak poszło naszym zespołom w zakończonych spotkaniach wielkopolskiej V lidze Red Box grupie 2, wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 3 i 4, wielkopolskiej klasie A i B PROTON grupie 4 i 5 oraz wielkopolskiej C klasie Oldbojów przedstawiamy po niżej w naszym raporcie.

Wielkopolska V liga Red Bok grupa 2 - kolejka 9 - 16-17 października

Orkan Chorzemin : Czarni Czerniejewo 3:1

Kolejną porażkę na swoim koncie w 9 kolejce ligowej zanotowali na swoim koncie piłkarze Czarnych Czerniejewo. Podopieczni spółki trenerskiej Jakub Cierpiszewski i Mateusz Kuliński, ulegli tym razem na wyjeździe drużynie Orkanu Chorzemin w stosunku 3:1 mimom że do przerwy czerwono-czarni prowadzili z swoim rywalem 1:0. O szóstej porażce w trwającej rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 przy jednym zwycięstwie i dwóch remisach Czarnych Czerniejewo zadecydowała druga połowa meczu, w której to miejscowi dali sobie strzelić trzy gole przy żadnym zdobytym co w końcowym obrachunku dało zwycięstwo zespołowi Orkanu Chorzemin. Po tej porażce zespół z Czerniejewa plasuje się w tabeli na odległym 13 miejscu z wywalczonymi w 9 meczach zaledwie 5 punktami. Bramkę dla Czarnych Czerniejewo w niedzielnym meczu zdobył w 24 minucie Karol Jańczak. Dwie bramki dla Orkanu  zapisał na swoim koncie Krystian Buśko (67’, 86’) a jedną zdobył Robert Żok (72').

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcel Rembowicz, Rafał Wawrzyniak, Patryk Buczkowski, Krzysztof Pawłowski, Karol Jańczak (88' Dawid Kierzek), Jakub Cierpiszewski, Kacper Łabędzki (88' Patryk Rychły), Patryk Krzyżanowski, Jędrzej Chmura (53' Mikołaj Chmielina), Bartosz Nowicki (56' Marek Janaszak), Bartosz Staszewski

TRENER: Kuliński Mateusz

Kolejny mecz:
Czarni Czerniejewo - GKS Dopiewo     24 października, 15:00

Polanin Strzałkowo - Vitcovia Witkowo 1:2
Na mecz 9 kolejki zespół Vitcovii Witkowo udał się w sobotę 16 października udał się do autsajdera tabeli drużyny Polonina Strzałkowo. Po pechowej pierwszej połowie, przestrzelonej jedenastce przez Oskara Pietrzaka i stracie gola w 43 minuciek, którego zdobył Łukasz Szygenda. Wicelider tabeli zainkasował komplet punktów w meczu wyjazdowym wygrywając mecz w Strzałkowie z miejscowym Polaninem 2:1. Przełom w sobotnim meczu nastąpił po golach w drugiej odsłonie gry, w której bramki dla Vitcovii zdobyli Oskar Wegnerski i Szymon Meller.

Skład Vitcovii Witkowo: Bartosz Przybyła, Oskar Pietrzak (78' Radosław Trybuła), Michał Marszałek, Daniel Nowaczyk, Robert Zdunek, Dawid Białas, Kacper Boczkowski, Patryk Dąbek (46' Oskar Wegnerski), Hubert Mielcarek (59' Adrian Kiełpiński), Daniel Bartkowiak, Szymon Meller

TRENER: Rozmarynowski Maciej

Vitcovia Witkowo - Pelikan Niechanowo     24 października, 14:00

Pelikan Niechanowo - Płomień Przyprostynia 1:4
Trzecią porażkę z rzędu w rozgrywkach wielkopolskiej V lidze grupie 2 trwającej rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 zapisali na swoim koncie piłkarze seniorów Pelikana Niechanowo. Podopieczni Andrzeja Stefańskiego tym razem ujedli na własnym trenie trzecie drużynie rozgrywek Płomieniowi Przyprostynia w stosunku 3:1. O przebiegu tego meczu informowaliśmy wcześniej za pośrednictwem biura prasowego Pelikana Niechanowo.

TRENER: Stefański Andrzej

Skład Pelikana Niechanowo: Adam Garczyk, Maciej Białas (75' Adrian Kurek), Andrzej Stefański (60' Przemysław Janicki), Dawid Połatyński (60' Hubert Świątnicki), Krzysztof Jackowiak, Dawid Kustra, Filip Kruczyński, Yurii Mazur, Artem Zakharov (60' Damian Nowaczyk), Mateusz Kruszlewski (53' Krystian Grzeszczak), Tobiasz Garstka

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki

Lechita Kłecko - UKS Śrem 1:0
Cenne zwycięstwo na swoim koncie po trzech porażkach z rzędu zapisali na swoim koncie seniorzy Lechity Kłecko w 9 kolejce wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3. Podopieczni Piotra Kubalewskiego w sobotę 16 października podejmowali trzecią drużynę tabeli zespół UKS Śrem. Spotkanie po dość zaciętym jego przebiegu zakończyło się zwycięstwem Lechity Kłecko, który odprawił do domu z kwitkiem ekipę UKS Śrem pokonując ją 1:0. Gola na wagę zwycięstwa dla Lechity Kłecko zdobył w drugiej części meczu w 82 minucie Jakub Wiśniewski gdyż pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Skład Lechity Kłecko: Karol Zdanowski, Bartosz Wiśniewski, Kamil Janas, Jakub Wiśniewski, Michał Kędziora (67' Kacper Serwatka), Paweł Kadłubowicz, Rafał Walczak (88' Jakub Pruss), Kacper Bodzieszyk, Michał Kaczor (82' Yurii Zarchuk), Hubert Andrzejewski, Bartosz Łuczak

LKS Ślesin - Zjednoczeni Trzemeszno 3:0
Zaskakując porażkę na swoim koncie odnotowali piłkarze drużyny seniorów Zjednoczonych Trzemeszno. Podopieczni Grzegorza Witkowskiego zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli w sobotę 16 października udali się do Ślesina gdzie byli podejmowali przez zespół miejscowego LKS. Gospodarze niżej notowani w ligowej tabeli okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem i wygrali mecz gładko 3:0. Wszystkie trzy gole dla Ślesina po bezbramkowej pierwszej połowie zostały zdobyte w drugiej połowie. Bramki la gospodarzy na swoim koncie zapisali Dominik Frontczak (59'), Patryk Kąpielski (81') i Sebastian Bagrowski (88')

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Igor Chojnacki, Kamil Wysocki, Kacper Wegner, Bartosz Czarnecki (85' Zbigniew Gajos), Krzysztof Majchrzak, Michał Kachniarz, Sebastian Baran (73' Bartosz Kwitowski), Ireneusz Waliszewski, Sebastian Ferenc, Marcin Hałajczak, Dominik Wiśniewski

7.  Orzeł Kawęczyn 9 13 4 1 4 23-21 3 1 0 15-7 1 0 4 8-14 2 3 1 0 1 5-3
8.  Czarni Ostrowite (k. Konina) 9 13 4 1 4 20-17 3 1 1 13-7 1 0 3 7-10 2 1 0 1 1 3-4

Koziołek Poznań - KS Fałkowo 0:3
Kolejny komplet trzech punktów na swoim koncie zapisał lider tabeli wielkopolskiej klasy A grupy PROTON grupy 4 drużyna seniorów FAS KS Fałkowo. Podopieczni Oskara Włodarczyka w niedzielę 17 października udali się do Poznania gdzie mierzyli się z przedostatnim zespołem tabeli ekipą Koziołka. Fałkowianie nie dali szansy swojemu rywalowi pokonując go bez problemu 3:0 i prowadząc z swoim rywalem do przerwy 1:0. Zwycięstwo fałkowianie zapewnili sobie w końcówce meczu zdobyciem dwóch bramek.   Dwa gole dla FAS KS Fałkowo, na swoim koncie zapisał Patryk Cegielski (77’,82’) a jednego dorzucił Hubert Rogowski (8’). To już szóste zwycięstwo FAS KS Fałkowo przy jednej porażce w rozgrywkach jesiennych. Oby tak dalej.

Skład FAS KS Fałkowo: Daniel Wlaszczyk, Marcin Szafczyk, Filip Sadowczyk, Dariusz Borowik (84' Wojciech Bratek), Maurycy Szumiński (86' Piotr Horbik), Hubert Rogowski (80' Piotr Musiołowski), Łukasz Podlewski, Oskar Włodarczyk (85' Szymon Porawski), Mikołaj Kidawa (90' Mateusz Goździewski), Patryk Bąkowski (84' Piotr Włodarczak), Patryk Cegielski

TRENER: Włodarczyk Oskar

KS Fałkowo - Maratończyk Brzeźno     23 października, 14:00

Warta Pyzdry : WKS Owieczki 4:0
Nie zaliczą do udanego wyjazdu na kolejny mecz mistrzowski seniorzy WKS Owieczki. Podopieczni Artura Borowiaka w niedzielę 17 października udali się do Pyzdr gdzie walczyli o punkty ligowe z tamtejszą drużyną Warty. Spotkanie dla WKS Owieczki zakończyło się porażką przegrywając gładko z Wartą Pyzdry w stosunku 4:0. Wszystkie cztery gole na swoim koncie dla Warty Pyzdry zapisał Bartłomiej Sodkiewicz (13', 53', 59',90'+2)

Skład WKS Owieczki: Michał Kowalski, Damian Pankowski, Dawid Cieciura, Daniel Springer (46' Błażej Fedyszyn), Damian Tomczak, Mateusz Staniszewski (77' Daniel Magoń), Dominik Jabkiewicz (77' Jakub Borowiak), Mateusz Grzybowski, Adam Kowalski, Jakub Olejniczak, Mateusz Kaczor (60' Piotr Saskowski)

Fara Pelikan Żydowo - Vitcovia Witkowo II 4:2
W sobotę 16 października w Żydowie w ramach 8 kolejki wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 5 doszło do meczu w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego. Tamtejsza Fara Pelikan podejmowała zespół rezerw Vitcovii Witkowo. Po bardzo dobrym, ciekawym i zaciętym meczu żydowianie dopisali do tabeli kolejne trzy punkty wygrywając pojedynek derbowy 4:2. Dwie bramki dla Fary Pelikan zdobył Karol Kowalski (14;,48’) a po jednym golu dorzucili Marcin Rozmus (14’) i Maciej Maciejewski (55’). Dla pokonanych po golu zdobyli Mikołaj Przychodzki (62’) i Adrian Kiełpiński (88’)

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak, Maciej Soppa (70' Patryk Cichowicz), Miłosz Kostecki, Karol Stein (90' Kacper Waszak), Mateusz Sypniewski, Dominik Kierzek, Norbert Jędrzejczak (46' Marcin Piechocki), Marcin Maciejewski, Karol Kowalski (54' Piotr Grześkowiak), Bartosz Kaczmarek (76' Filip Krawczyk), Marcin Rozum (60' Dawid Łyskawa)

TRENER: Pawlak Adam

Skład Vitcovii II Witkowo: Patryk Budzyński, Jan Zamiar, Karol Szymczak (70' Patryk Dąbek), Mikołaj Przychodzki, Radosław Matuszak (70' Radosław Trybuła), Mikołaj Kuliński (15' Kacper Napieralski), Michał Polanowski, Patryk Bojarski, Szymon Zieliński, Mateusz Pietrowski, Wiktor Woźniak (46' Oliwier Nowak)

TRENER: Szymczak Karol

Kolejne mecze:
Vitcovia II Witkowo - Huragan II Pobiedziska     23 października, 15:00
Kotwica II Kórnik - Fara Pelikan Żydowo     24 października, 12:00

Zjednoczeni Trzemeszno II : Kosynier Sokołowo 3:3
Remisem oraz podziałem punktów w ligowej tabeli zakończyło się spotkanie rezerw Zjednoczonych Trzemeszno, którzy podejmowali w niedzielę 17 października zespół Kosyniera Sokołowo. Mecz zakończył się wynikiem 3:3 mimo prowadzenia rezerw Zjednoczonych Trzemeszno do 78 minuty 3:2. Goście remis zapewnili sobie właśnie w 87 minucie zdobytą bramką przez co z grodu Kilińskiego wywieźli cenny jeden punkt. Dla rezerw Zjednoczonych Trzemeszno bramki na swoim koncie zapisali Zbigniew Gajos (36'), Kajetan Powała (65') i Mikołaj Korzycki (73'). Dla Kosyniera Sokołowo bramki zaś zdobyli  Łukasz Wojciuszkiewicz (33’), Kamil Skibiński (71’) oraz Krystian Kwiatkowski (87’)

Skład Zjednoczonych II Trzemeszno: Maksymilian Wilkowski, Bartosz Sobański (85' Przemysław Grzybowski), Kajetan Powała, Zbigniew Gajos, Dominik Łukomski (90' Michał Wojciechowski), Mikołaj Korzycki, Wojciech Szymański (65' Alan Cieślewicz), Mateusz Brauza, Bartosz Kwitowski, Kacper Liberkowski, Tobiasz Bartkowski

TRENER: Kachniarz Michał

1922 Lechia II Kostrzyn  - Zjednoczeni II Trzemeszno     24 października, 11:00

LKS Kicin - Wełnianka Kiszkowo 2:2
Podobnie jak rezerwy Zjednoczonych Trzemeszno również remisem oraz podziałem punktów w ligowej tabeli podzieliła się w 8 kolejce ligowej wielkopolskiej  B klasy PROTON grupie 4 drużyna Wełnianki Kiszkowo. W niedzielę 17 października podopieczni Łukasza Tymoteusza udali się do Kicina gdzie byli podejmowani przez miejscowy zespół LKS-u. Spotkanie zakończyło się remisem 2:0 mimo że do przerwy gospodarze prowadzili 2:1.Kiszkowianie jeden punkt zapewnili sobie w drugiej części meczu zdobyty golem w 50 minucie meczu. Bramki dla Kicina zdobyli  Krystian Pogoda (18') i Artur Pawlak (36'). Dla kiszkowian po golu na swoim koncie zapisali Mateusz Krawczyk (45+2) i Sebastian Żelazny (50’)

Skład Wełnianki Kiszkowo: Andrzej Kwaśniewski, Sebastian Żelazny, Maciej Występski (80' Wojciech Występski), Konrad Ostajewski, Hubert Todorowski, Cezary Stróżyk, Krzysztof Podlewski (75' Bartłomiej Występski), Kacper Ostojewski, Kamil Kupidura, Mateusz Krawczyk, Eryk Charliński

LKS Kicin 2-2 Wełnianka Kiszkowo
Zjednoczeni Września (2) 5-2 Piast II Kobylnica/Karamba Gruszczyn 1922 Lechia II Kostrzyn 6-4 Huragan II Pobiedziska

Wielkopolska klasa C Oldbojów -

AP OSIR Lwówek – Oldboys Pelikan Niechanowo 4:2

Kolejnej porażki w rozgrywkach wielkopolskiej klasy C Oldboys zapisali na swoim koncie piłkarze Pelikana Niechanowo. Podopieczni Zbigniewa Kościańskiego tym razem ulegli na wyjeździe ekipie AP OSIR Lwówek we stosunku 4:2 mimo że do przerwy ciechanowianie prowadzili w meczu 2:0. O porażce zespołu z Niechanowa zadecydowała druga połowa kiedy to p[podopieczni Zbigniewa Kościańskiego dali strzelić sobie cztery gole.  Dla zwycięzców po golu na swoim koncie zapisali Dariusz Miczyński (57'),  Łukasz Pawlak (69') Sebastian Bernaczyk (72') i  Arkadiusz Prętki (78'). Dla pokonanych po bramce zdobyli Przemysław Kuzak (12’) i
Dawid Mazurkiewicz (28’)

TRENER: Kościański Zbigniew

Skład Oldbojów Pelikana Niechanowo: Marcin Pniewski, Tomasz Winkel, Damian Gola, Arkadiusz Kujawski, Krystian Jadczak, Łukasz Łukasiewicz, Dariusz Kosz, Przemysław Kuzak, Maciej Jatczak, Maciej Kaczor, Jarosław Kośmicki

Skład rezerwowy: ,Sebastian Twardowski, Bronisław Hahn, Michał Springer, Grzegorz Jatczak, Dawid Mazurkiewicz

PELIKAN Niechanowo - HELIOS Czempiń 24 października, 15:30