Tamas Kadar piłkarzem Lecha Poznań

2015-01-31

Tamas Kadar został piłkarzem Lecha Poznań. Węgier podpisał 3,5-letni kontrakt, a kluby dopełniły formalności i sfinalizowały transfer obrońcy do Kolejorza.

24-letni zawodnik pojawił się w Poznaniu w środę. W klinice Rehastport przeszedł testy medyczne, po których podpisał kontrakt i niezwłocznie udał się do Turcji, gdzie zespół Lecha przebywa na zgrupowaniu przedsezonowym. - Szukaliśmy zawodnika, który da nam stabilizację i pewność w obronie. Nie możemy tracić tylu bramek, co jesienią. Tamas gra w reprezentacji, ponadto ma doświadczenie w grze na dużych stadionach. Nie wystraszy się presji i ambitnych celów - podsumowuje transfer wiceprezes klubu, Piotr Rutkowski.
 
Na początek chciałbym wywalczyć miejsce w wyjściowym składzie i zagrać w każdym meczu. Jeśli tak się stanie, to będzie dowód dla mnie i wszystkich innych, że jestem dobrym piłkarzem. - stwierdza nowy nabytek Kolejorza. W piątek tuż przed godziną 20 Kadar dołączył do lechitów przebywających w hotelu Papillon Ayscha w Belek. Z nowymi kolegami zjadł kolację, a w sobotę wziął udział w pierwszym treningu. Niewykluczone, że dzień później zadebiutuje w niebiesko-białych barwach w meczu kontrolnym z Anży Mahaczkała.
 
Kadar jest drugim zawodnikiem pozyskanym w zimowym oknie transferowym. Wcześniej klub wypożyczył innego Węgra  Davida Holmana. Ponadto z FC Basel wykupiony został Darko Jevtić.
 
.
 
www.lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,tamas-kadar-pilkarzem-lecha-poznan.html