Tarnovia Tarnowo Podgórne odprawiona z kwitkiem

2019-02-02

Trzecie spotkanie kontrolne tej zimy w ramach przygotowań do rundy rewanżowej III ligi grupy 2 rozegrali w sobotnie popołudnie 2 lutego piłkarze Mieszka Gniezno.

Po wcześniejszej wygranej biało-niebieskich podczas obozu pięciodniowego w Kaliszu Pomorski z KS Szczecinek w stosunku 3:2 i porażce ubiegłotygodniowej z pierwszoligową Wartą Poznań również w stosunku 3:2. Podopieczni Jakuba Ostrowskiego, drugie zwycięstwo w trzecim meczu kontrolnym zapisali na swoim koncie w sobotę 2 lutego pokonując na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w Gnieźnie zespół czwartoligowej Tarnovii Tarnowo Podgórne w stosunku 1:0.

Co do przebiegu spotkania pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Tarnovią Tarnowo Podgórne. To początek potyczki piłkarskiej pomiędzy liderem III ligi grupy 2 po rundzie jesiennej a zespołem występującym na boiskach wielkopolskiej IV ligi był dość wyrównany chociaż przewagę optyczną posiadali podopieczni Jakuba Ostrowskiego. Swoją przewagę optyczną biało-niebiescy nad swoim rywalem udokumentowali w 20 minucie gry. Po jednym z szybkich kontrataków  gnieźnianie zdobyli gola wychodząc nim na prowadzenie 1:0. Gracjan Goździk obsłużył celnym podaniem znajdującego się w polu karnym Krzysztofa Wolkiewicza a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki gości. W 30 minucie zespół z Tarnowa Podgórnego, mógł zdobyć gola na wagę remisu. W sytuacji sam na sam z golkiperem Mieszka Gniezno – Jakubem Woźniakiem znalazł się jeden z zawodników Tarnovii. Młody golkiper biało-niebieskich staną jednak na wysokości zadania broniąc strzał piłkarza przyjezdnych . Piłka wybroniona przez golkipera Mieszka nie opuściła jednak pola karnego i spadła pod nogi innego z piłkarzy przyjezdnych. Ten nie zastanawiając się długo posłał futbolówkę w stronę bramki gnieźnian lecz i w tym przypadku nie znalazła ona drogi do niej gdyż została zatrzymana przez Mateusza Ławniczaka. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i mieszkowcy schodzili prowadząc z gośćmi z Tarnowa Podgórnego w stosunku 1:0.

W przerwie trener Jakub Ostrowski, dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie Mieszka Gniezno, co zaraz po wznowieniu gry przyniosło efekt w postaci kilku dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobyciu kolejnej bramki. W 60 minucie mógł paść drugi gol dla gnieźnian. Po akcji całej drużyny Radosław Mikołajczak z prawej strony boiska posłał piłkę do stojącego w polu karnym Adama Koniecznego ten z kolei głową wycofał futbolówkę przed pole karne gości do Damiana Pawlak, który z strzałem z 18 metra próbował pokonać golkipera gości. Piłka zmierzające w światło bramki do niej jednak niw wpadła gdyż poszybowała kilka centymetrów nad jej poprzeczką. Pięć minut później Pawlak miał drugą szansę w pokonaniu w sobotnim meczu golkipera Tarnowa Podgórnego, lecz tym razem przegrał on pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Do końca meczu wprawdzie obie drużyny miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramek lecz obu drużynom ta sztuka się nie udała i mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Mieszka Gniezno.

W nadchodzącym tygodniu biało-niebieskich czekają aż dwie zaplanowane gry kontrolne, w czwartek 7 lutego podopieczni Jakuba Ostrowskiego zmierzą z Bytovią Bytów zaś w sobotę 9 lutego zagrają z Górnikiem Polkowice. Oba te spotkania biało-niebiescy rozegrają na wyjeździe.

Skład Mieszka I połowa ; Jakub Woźniak, Marcin Tomaszewski, Dawid Urbaniak, Mateusz Ławniczak, Szymon Pająk, Dawid Radomski, Jakub Hoffman, Mateusz Roszak, Gracjan Goździk, Krzysztof  Wolkiewicz, Mikołaj Panowicz,

Skład Mieszka II połowa: Wiktor Beśka, Marcin Tomaszewski, Adrian Kaliszan, Mateusz Ławniczak, Miłosz Brylewski, Mateusz Roszak, Radosław Mikołajczak Damian Pawlak, Tomasz Kaźmierczak Łukasz Bogajewski, Adam Konieczny.