Tenis wydarzenia z minionego weekendu

2016-11-20

Z przyjemnością informuje, iż UKS Smecz wygrał mecz eliminacji Drużynowych Mistrzostw Polski 2:1 z PKT Pobiedziska.

A.Chudy-K.Gorecki 4:6 4:6
J.Jelinski-T.Funka. 6:2 7:5
I w debla 6:4 6:3

Kolejny jeszcze trudniejszy pojedynek czeka nas  na wyjeździe w Szczecinie.
Gratulacje

W sobotę i niedziele odbył się turniej kwalifikacyjny PZT o randze wojewódzkiej , dziewczynek do lat 12-tu o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna.
Wystartowała rekordowa ilość zawodniczek 19 zgłoszonych dopuszczonych do turnieju zostało 15. Między innymi przyjechały zawodniczki z Inowrocławia , Torunia , Poznania , Puszczykowa,Leszna i Pobiedzisk.
Cały turniej wygrała Hania Piotrowska z Tarnowa Podgórnego pokonując w finale Tatianę Burdzińską z AT A. Kerber w Puszczykowie 7:5 6:2.Trzecie miejsce zajęły :Ania Strzelecka z Start Wisła Toruń i Roksana Kokocha z PKT Pobiedziska.
Gniezno prezentowały 3 zawodniczki , które niestety uległy bardziej doświadczonym przeciwniczkom, i tak
Zuzanna Kowalewska przegrała z Roksaną Kokochą 3:6 0:6
Marcelina Jędras z Anią Strzelecką 1:6 0:6
i Nicole Puchalska z Zuzą Szymańską (KCT Masters Inowrocław) 7:5 2:6 4:10
Przegrane w singlu zrekompensowała Nicola Puchalska która wraz z Zuzą Szymańską zajęła 2 miejsce w deblu , co było dużą niespodzianką. W finale dziewczyny uległy  R.Kokocha i J.Stefańska 1:6 2:6.

Zapraszamy na kolejny turniej 26-27.11 Młodziczek o Puchar Szkoły Tenisa "TP"