Tenisiści Stelli Niechan Gniezno rozpoczęli sezon

2013-09-09

Na dobre rozpoczęli nowy sezon tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno. W sobotę w inauguracyjnym meczu I ligi gościli zespół MRKS Gdańsk. Przed meczem odbyła się miła uroczystość wręczenia wyróżnień za miniony sezon- okazałych Pucharów za awans drugiej drużyny kobiet do I ligi i zajęcie przez Stellę Gniezno zdecydowanie po raz kolejny pierwszego miejsca w punktacji klubów wielkopolski. Klub Stella wygrała te punktację zarówno w klasyfikacji ogólnej wśród 68 klubów wielkopolski i w klasyfikacji Sportu Dzieci i Młodzieży. W tej klasyfikacji gnieźnieński Klub zdobył połowę punktów uzyskanych przez wszystkie pozostałe kluby.

Sobotni mecz miał niezwykle dramatyczny przebieg. Aż cztery pojedynki były pięciosetowe. Rozpoczęło się bardzo obiecująco. Najbardziej doświadczona zawodniczka Stelli Karolina Jeleniewska pokonała Agatę Duda 3:0, a na stole obok Paulina Nowacka prowadziła niespodziewanie 2:0 w setach z reprezentantką Polski

Agnieszka Kaczmarek  i miał dwie piłki meczowe w secie czwartym. Jednak nie wytrzymała cierpliwie i konsekwentnie grającej gdańszczance. W kolejnych grach Monika Jacek uległa grającej agresywnie Honoracie Olczak 1:3, a Magdalena Wysocka 0:3 Aleksandrze Rzeszutek. Jak zwykle gry deblowe przy wyrównanych drużynach mają decydujące znaczenie. Jednak obie nasze pary nie miały większych szans. Karolina Jeleniewska grała po raz pierwszy w parze z Pauliną Nowacką i było widać zdecydowanie brak zgrania. Poniżej oczekiwań spisała się druga para Wysocka-Martyna Urbaniak ulegając słabszej parze Olczak-Duda 0:3. W kolejnych grach Paulina Nowacka pokonała Rzeszutek 3:2, a Karolina Jeniewska Olczak również 3:2. W tym momencie zrobił się wynik 5;3 dla gości. Martyna Urbaniak , która zastąpiła Wysocką choć stoczyła bardzo dobry pojedynek nie mogła wygrać z Agnieszka Kaczmarek. W ostatnim meczu Monika Jacek grając z duża determinacją, mimo że przegrywała 0:2, „wyciągnęła” zwycięstwo z Martą Szymańską, w ostatnim secie po przewagach. Choć szkoda szansy na remis, zespól Stelli Niechan grający w tym sezonie czterema swoimi wychowankami nie zawiódł w konfrontacji z silną drużyną z Gdańska. Za tydzień druga kolejka z równie silną ekipą Chrobry Międzyzdroje.

W niedzielę w Poznaniu w I turnieju Grand Prix grali juniorzy. Najlepiej z ekipy stelistow zaprezentowali się Filip Kujawa, który zajał trzecie miejsce i Jakub Różak czwarte. Dla obu medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Mlodzieży, jest to pierwszy rok występów w tej kategorii wiekowej. Siódme wysokie miejsce zajął młody trzynasto letni Dawid Balcerzak. Wśród dziewcząt nie musiała startować Martyna Urbaniak posiadająca limit na finały Grand Prix Polski rozgrywane w Brzegu Dolnym na początku października. Pozostałe nasze zawodniczki ze względu na bardzo jeszcze młody wiek nie zajęły premiowanych awansem miejsc . Najlepsza była Agata Klabińska, która zajęła szóste miejsce, a Anita Chudy była siódma.