Tenisiści stołowi przygotowują się do nowego sezonu

2014-08-22

Od połowy lipca przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno. Najpierw treningi odbywały się na własnym obiekcie.

Od 19 sierpnia jedenastoosobowa ekipa zawodników wraz z trenerami : Tadeuszem Nowakiem i Eugeniuszem Krugerem przebywa na zgrupowaniu w Gołuchowie. Łącznie w tym zgrupowaniu uczestniczy dwudziestu sześciu najlepszych zawodników z wielkopolski. Celem treningów jest doskonalenie technik gry, taktyki i poprawa sprawności ogólnej. Dużo rozgrywamy wspólnych turniejów kontrolnych. Później ostatnie dni wakacji to ostateczne  szlifowanie formy. W niedzielę 31 sierpnia przywidziany jest udział w Ogólnopolskim Turnieju Otwarcia Sezonu w kategorii: juniorów i młodzików, zarówno w konkurencji dziewcząt i chłopców. Nasz klub Stella Niechan będzie organizatorem tych zawodów, a odbęda się w Niechanowie. Już udział potwierdziło sporo klubów z całej Polski. A już w sobotę 6 września rusza „ pingpongowa karuzela” w nowym sezonie. Inauguracyjny  mecz o mistrzostwo pierwszej ligi  zespół Stelli Niechan rozegra u siebie w Gnieźnie w hali GOSiR z drużyną LUKS Chełmno. Również tego samego dnia młodzicy rozegrają wojewódzki turniej w Krzyżu Wlkp.       
 
W niedzielę w Poznaniu rozegrany zostanie z kolei turniej juniorów. 20 wrześnie ruszają rozgrywki 2 ligi mężczyzn z udziałem naszej młodej druzyny, beniaminka. I praktycznie co tydzień nasi zawodnicy będą uczestniczyć w różnego rodzaju zawodach drużynowych i indywidualnych na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim. Przypomnijmy, że w minionym sezonie drużyna grająca w pierwszej lidze kobiet , oparta niemal wyłącznie na własnych wychowankach zajęła szóste miejsce. Awans do drugiej ligi uzyskał nasz zespół złożony praktycznie z samych juniorów i kadetów. Szkoda, że w tym sezonie zrezygnowała z gry najbardziej utytułowana i doświadczona Karolina Jeleniewska. Celem sportowym tegorocznych rozgrywek będzie utrzymanie się dziewczyn w pierwszej lidze i chłopców w drugiej lidze.    

Tadeusz Nowak
 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,tenisisci-stolowi-przygotowuja-sie-do-nowego-sezonu.html