Tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno awansowały do 1 ligi!

2020-06-14

Pandemia koronawirusa zatrzymała na dłuższy czas zawody sportowe. Podobnie było w tenisie stołowym. Jednak odblokowanie możliwości gry pozwoliło na rozegranie w Niechanowie tenisistkom stołowym Stelli Niechan Gniezno meczu barażowego o awans do 1ligi.

Zespół Stelli Niechan wygrał zmagania na szczeblu 2 ligi województwa wielkopolskiego, a drużyna przeciwna UKS Zalew Stepnica w podobny sposób w województwie zachodniopomorskim. A więc był to mecz decydujący, a jego zwycięzca uzyskiwał bezpośredni awans do 1 ligi. Cały mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Rozpoczęło się od porażki Aleksandry Leśnickiej z niewygodnie grającą Kinga Tołstyko 2:3. Potem Agata Klabińska pewnie wygrała z Alicja Tołstyko 3:0. Przełomowy i chyba decydujący o wyniku był mecz Zuzanny Lewandowskiej z kapitanem gości Karoliną Kania. Pierwszego seta wygrała bardziej doświadczona  zawodniczka ze Stepnicy, jednak potem coraz bardziej agresywnie i skutecznie grająca Zuzia wygrała drugiego i trzecia seta, przegrała i wygrała decydującego piątego seta 11:8. Po grach deblowych było 4:2 dla gospodarzy. Najbardziej emocjonujący był pojedynek Agaty Klabińskiej z Karolina Kania. Agata wygrała pierwsze dwa sety i wydawało się, że tak będzie dalej i ten mecz przesadzi już o końcowym zwycięstwie gnieźnianek. Jednak niespodziewanie przegrała trzeciego seta, potem w czwartym miała kilka piłek meczowych, ale uległa 13:15. Równie dramatyczny przebieg miał piaty decydujący set, jedna znowu szczęście dopisało przeciwniczce i wygrała 16:14. W międzyczasie niespodziewając się takiego obrotu sprawy na dość ryzykowną decyzję zdecydowali się trenerzy Stelli wpuszczając młodziutką Zuzannę  Jasieckąza kapitana Olę Leśnicką. Jednak nasza zawodniczka zagrała w tym meczu bardzo skutecznie i wygrała 3:0 z Dorota Nasionek. W tym momencie było 5:3 dla stelistek. Niestety Anna Gosztyła uległa 1:3 Kindze Tołstyko, ale rewelacyjnie grająca w tym dniu Zuzanna Lewandowska wygrał pewnie z Alicja Tołstyko 3:0 i cały mecz zakończył się zwycięstwem - Stelli Niechan 6:4. Tak więc po dwóch sezonach przerwy  nasze pingpongistki ponownie wywalczyły awans do 1 ligi. Jest to ogromny sukces podopiecznych trenerów: Eugeniusza Krugera i Tadeusza Nowaka. Nowy sezon 2020/2021 rozpocznie się w październiku, jednak bez konkretnego wzmocnienia trudno będzie walczyć o utrzymanie się w gronie elity pierwszoligowej. Czas zgłoszeń drużyny i składu zawodniczek do PZTS mija już w lipcu. Czy będzie stać Stellę Niechan Gniezno - klub z tak ogromnymi tradycjami na wzmocnienie i w ogóle na wystartowanie w nowym sezonie w 1 lidze ?. Na tą odpowiedź czekają dzisiaj cieszące i świętujące zawodniczki i trenerzy.