Tenisistki stołowe Stelli Niechan wygrały finał wojewódzki Pucharu Polski

2015-02-02

W niedzielę 1 lutego w Niechanowie z udziałem sześciu najlepszych drużyn rozgrywane były finały wojewódzkie Drużynowego Pucharu Polski Kobiet.

Turniej zakończył się zwycięstwem pierwszej drużyny Stelli Niechan Gniezno. Zespół w składzie: Monika Jacek, Agata Klabińska , Anita Chudy i Roksana Wojtalak po zwycięstwach w grupie z GLKS Orlęta Czacz 4:2 i Polonią Śmigiel 4:0, w finale po dramatycznym meczu pokonały UKS Oborniki 4:3. W decydującym meczu przy wyniku 3:3 Agata Klabińska przegrywała już 0:2 w setach z Agnieszką Koch, jednak wytrzymała presję i wygrała po walce kolejne dwa sety ,a w piątym już wyraźnie. Bardzo bliskie awansu do finału były zawodniczki drugiej drużyny w meczu z UKS Oborniki przy wyniku 3:3 Martyna Urbaniak miała trzy piłki meczowe. W meczu o trzecie miejsce pokonały Polonię Śmigiel 4:0. Tak więc druzyna Stelli Niechan awansowała do półfinałów ogólnopolskich. Zwycięstwo stelistek tym bardziej cenne, że nie grały podstawowe zawodniczki ligowe: Paulina Nowacka, Emilia Kijok i Magdalena Wysocka.

Dzień wcześniej w sobotę 31 stycznia w Poznaniu odbywał się Turniej z cyklu Grand Prix w kategorii Juniorów. Bardzo dobrze zagrała Agata Klabińska wygrywając cały turniej. W półfinale pokonała Joannę Maślak z Czacza, a w finale Maję Zielińską z Lubonia 3:1. Równie dobrze zaprezentował się w konkurencji chłopców Filip Kujawa zajmując drugie miejsce. W półfinale pokonał Denisa Bolewicza 3:2, a w finale po ładnym pojedynku uległ faworytowi Andrzejowi Juszczakowi 2:3. W dodatkowym meczu o drugie miejsce pokonał zdecydowanie Dawida Jóźwiak 3:0. Agata Klabińska i Filip Kujawa awansowali do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną za miesiąc w Łomży.