Tłumy pobiegły w Gołąbkach

2018-02-12

XVI Zimowy Bieg Trzech Jezior odbył się 10 lutego w Gołąbkach Gmina Trzemeszno. Dystans 15 km w zimowych warunkach pokonało aż 631 zawodników, wśród nich aż 114 kobiet. Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie oraz Urząd Miejski.

Najszybszy na trasie okazał się z czasem 46:26 Andrzej Starzinskij z Ukrainy, który wygrał  także ubiegłoroczną edycję biegu. Drugie miejsce zajął   Abderrahim Elasri, a trzeci był Kamil Makoś ze Świętoszowa. Wśród kobiet najszybsza była Justyna Olejniczak z czasem 59:34 z Krotoszyna. Najszybsi biegacz z terenu Gminy Trzemeszno to Paweł Gorzelańczyk (52:02), który zajął ósme miejsce w kategorii “open” . Najlepsza zawodniczka z terenu Gminy Trzemeszno to Aneta Bartkowska (01:10:54)

Sobotni bieg rozpoczął także rywalizację w II Grand Prix Biegów OSiR w Trzemesznie, kolejne biegi z tego cyklu o to XXVII Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego 21 km (03.05.2018) i III Letni Bieg Trzech Jezior (02.09.2018) 15 km. (kar)