Trampkarze starsi Mieszka-Carbon ogrywają u siebie Lecha Poznań

2014-06-08

Bardzo cenne zwycięstwo w piątym meczu rundy rewanżowej a dwunastym sezonu 2014, zapisali na swoim koncie trampkarze starsi Mieszka-Carbon Gniezno występujący w grupie mistrzowskiej. Zespół prowadzony przez Przemysław Urbaniak, w sobotę 7 czerwca podejmował na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie drużynę Lecha Poznań.

Spotkanie, w którym od początku dominowali gnieźnianie zakończyło się ich zwycięstwem w stosunku 2:1. Tym samym biało-niebiescy zrewanżowali się swoim kolegom z Lecha Poznań za porażkę odniesioną w takim samym wymiarze w rundzie zasadniczej w rozgrywkach grupy mistrzowskiej. Wracając do samego przebiegu meczu. To gnieźnianie na prowadzenie jedną bramką mogli wyjść w 18 minucie pierwszej połowy. Tak się nie stało gdyż Jakub Hoffmann przeniósł piłkę nad bramką Lecha Poznań  strzelając na nią z 18-tego metra. Jak się mówi ,,co się odwlecze to nie ucieczce” i tak było w przypadku młodych piłkarzy Mieszka-Carbon Gniezno. W 24 minucie podopieczni Przemysława Urbaniak, zdobyli gola dającego im prowadzenie w meczu 1:0, po egzekwowanym rzucie karnym po faulu w polu karnym gości na Adrianie Krupce, którego na bramkę zamienił Dominik Andrzejewski. W 38 minucie juniorzy starsi Mieszka-Carbon prowadzili z Lechem Poznań już 2:0. Tym razem bramkarza gości Aleksandra Nowaczyka z bliskiej odległości pokonał Daniel Brylewski. Prowadzeniem 2:0 juniorów starszych Mieszka-Carbon Gniezno nad Lechem Poznań, zakończyło się pierwsze czterdzieści minut meczu.  W drugiej połowie, która również trwała czterdzieści minut gnieźnianom już nie udało się podwyższyć swojego prowadzenia nad Lechem Poznań do trzech goli. W tej odsłonie gry to zespół Lecha Poznań, zdobył bramkę honorową, która ustalił końcowy wynik meczu 2:1 dla juniorów starszych Mieszka-Carbon Gniezno.

Skład juniorów starszych Mieszka-Carbon Gniezno; Łukasz Pałasz, Dominik Andrzejewski, Daniel Brylewski, Patryk Dudek, Adrian Franczak, Jakub Hoffmann, Adrian Krupka, Tomasz Garstka, Michał Dimer, Patryk Łapiński, Wiktor Adamski – rezerwowi  Jakub Mikitow, Adrian Kiełpiński, Mikołaj Lipiński, Patryk Podbory, Kamil Łuszczyński, Dorian Kwacz, Krzysztof Kowalewski.

Następne spotkanie juniorzy starsi Mieszka-Carbon Gniezno, w grupie mistrzowskiej rozegrają na wyjeździe 14 czerwca gdzie będą podejmowani przez Poznańską 13 Poznań.