Trampkarze starsi Mieszka-Carbon remisują przy Strumykowej z Wartą Poznań

2014-05-30

Jedenaste spotkanie a czwarte z rundy rewanżowej w grupie mistrzowskiej mają za sobą trampkarze starsi Mieszka-Carbon Gniezno. W meczu rozegranym awansem w piątek 30 maja zespół prowadzony przez Przemysława Urbaniaka na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, podejmował drużynę Warty Poznań.

Spotkanie po bardzo zaciętym przebiegu zakończyło się remisem 2:2 i podziałem punktów w ligowej tabeli. Przypomnijmy iż w pierwszej potyczce pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w rundzie zasadniczej w kwietniu 2014 roku w Poznaniu, lepszymi okazali się trampkarze starsi Mieszka-Carbon Gniezno, pokonując swojego rywala 1:0. Wracając jednak do samego meczu rewanżowego w Gnieźnie. To pierwsi prowadzenie 1:0 w meczu objęli młodzi piłkarze Warty Poznań. Bramkarza Mieszka-Carbon – Mateusza Sporakowskiego, pokonał w zamieszaniu w polu karnym celnym strzałem z 5-tego metra umieszczając piłkę w jego bramce  Kaceper Matusiak. Gnieźnianie w 20 minucie mogli doprowadzić do remisu, jednak piłka po egzekwowanym rzucie rożnym i po uderzeniu z głowy ją przez Patryka Dudka minęła słupek bramki poznańskiej. Pierwsza połowa meczu w tym układzie rozgrywanego w tej grupie wiekowej 2x40 minut zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości z Poznania. Wynik końcowy piątkowego spotkania 2:2 został ustalony w drugiej części meczu. W 42 minucie gnieźnianie za sprawą zdobytej bramki kontaktowej po indywidualnej akcji Michała Zimmera doprowadzili do stanu 1:1. W 70 minucie goście z Poznania ponownie jednak wyszli na prowadzenie 2:1, po golu zdobytym przez Wojciecha Pindurę. Ostatnie słowo w piątkowym meczu należało do gnieźnian, którzy w 80 minucie po wykonywanym rzucie rożnym oraz bramce zdobytej z 7-go metra strzałem z głowy w wykonaniu Dariusza Kwacza, doprowadzili do ponownego stanu 2:2. Po tej zdobytej bramce sędzia prowadzący mecz zakończył spotkanie pomiędzy Mieszkiem-Carbon Gniezno a Wartą Poznań, które zakończyło się ostatecznie remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli.

Skład trampkarzy starszych Mieszka-Carbon Gniezno: Mateusz Sporakowski, Wiktor Adamski, Dominik Andrzejewski, Daniel Brylewski, Patryk Dudek,  Adrian Franczak, Jakub Hoffmann, Adrian Krupka, Patryk Łapiński, Michał Zimmer, Tobiasz Garstka – rezerwowi Filip Fiborek, Jakub Mikitow, Adrian Kiełpiński, Dorian Kwacz, Mikołaj Lipiński, Kamil Łuszcyński, Jakub Mikitiow, Krzysztof Kowalewski

Następne spotkanie zespół tramparzy starszych Mieszka-Carbon, rozegra 7 czerwca podejmując u siebie zespół Lecha Poznań