Trener MKK z uznaniem o najbliższym rywalu oraz ciągłych postępach młodzieży

2021-02-22

Z trenerem drużyny Sklep Polski MKK Gniezno, Arkadiuszem Konowalskim na temat najbliższego meczu ligowego z SMS PZKosz Władysławowo, sytuacji kadrowej oraz wprowadzaniu młodych graczy do zespołu rozmawia Łukasz Gądek.

W najbliższej kolejce koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno podejmą na własnym parkiecie młodą drużynę SMS PZKosz Władysławowo. Co można powiedzieć o mocnych stronach najbliższego rywala gnieźnian?

-Przede wszystkim warto zaznaczyć , że najbliższy mecz planowany na sobotę 27 lutego odbędzie się w innym terminie. Najprawdopodobniej będzie to środa 3 marca. To młody utalentowany zespół składający się z wyselekcjonowanej młodzieży, która z reguły gra na poziomie reprezentacji młodzieżowej. Wartym odnotowania jest fakt, że w tym roku barw SMS broni nasz wychowanek Maciej Gorzelany. Na pewno młodzieńcza energia i zdrowie do biegania to najsilniejsze atuty naszych najbliższych rywali.

Jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja kadrowa drużyny MKK? Czy poza wcześniejszymi urazami w drużynie pozostali gracze są zdrowi?

-Ciężko na ten moment powiedzieć kim będę dysponował na najbliższe spotkanie. Sytuacja kadrowa pod względem zdrowotnym zmienia się bardzo często. Mam nadzieję, że fakt, iż najbliższy mecz gramy za 10 dni pozwoli niektórym graczom wyleczyć drobne urazy.

W ostatnim meczu z drużyną Gdyni swoją szansę dostał młody gracz z rocznika 2004, Artur Kozłowski. Jak Pan  oceniłby Jego występ i czy jest szansa, że w najbliższym meczu kolejni młodzi gracze dostaną swoją szansę?

-Artur dostał swoją szansę jakoby w nagrodę za dobre występy w ligach młodzieżowych. Ma to być sygnał dla niego jak i pozostałych młodych zawodników, że bacznie w Klubie obserwujemy ich postępy. W ostatnim meczu kolejne minuty na parkiecie spędził także Hubert Konowalski z rocznika 2004. Obydwoje rzucili punkty, dali fajne zmiany przyczyniając się do wygranej w ostatnim spotkaniu. Są to perspektywiczni gracze, którzy potrzebują jeszcze trochę czasu aby zwłaszcza pod kątem fizyczności spełniać wymogi gry na poziomie seniorskim.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję również.


 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,trener-mkk-z-uznaniem-o-najblizszym-rywalu-oraz-ciaglych-postepach.html