Triathlon Lwa

2014-06-16

W sobotę 14 czerwca młodzi triathloniści GTT Maciejka Diament –GOSiR udali do Lusowa , gdzie zaliczyli bardzo udany debiut podczas zawodów z cyklu Triathlon Lwa.

Start dla ich kategorii rozegrany został na dystansach: 200m pływania, 5km jazdy na rowerze oraz 1km biegu. Dla wielu naszych podopiecznych był to pierwszy start w zawodach triathlonowych, a dla wszystkich pierwszy w tym sezonie. Pomimo stresu i zrozumiałego niepokoju młodzież zaliczyła bardzo udany występ zajmując najwyższe miejsca. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Agaty Zachwieji, która zwyciężyła cały wyścig pokonując także chłopców. Drugie miejsce przypadło Dominice Wróblewskiej, a trzecie Marcie Bogdziewicz. W kategorii chłopców 12-13lat  Ignacy Olasiński, który zdecydowanie pierwszy wyszedł z wody,  w końcu musiał uznać wyższość zawodnika UKS Lusowo i zadowolić się drugą lokatą. Na trzeciej pozycji uplasował się Kacper Centka. Z najlepszej strony pokazali się również nasi najmłodsi zawodnicy w kategorii 10-11 lat. I tak wśród chłopców triumfował Jonasz Gleba, a drugie miejsce zajął Adam Bogdziewicz. Kategorię dziewcząt wygrała Kasia Bogdziewicz przed Nicolą Fischer. Wielkie gratulację należą się wszystkim startującym zawodnikom, bo triathlon to piękna i ciężka dyscyplina, gdzie sukcesem jest nie tylko medal, a samo ukończenie wyścigu i pokonanie własnych słabości.

Dobra postawa najmłodszych adeptów GTT Maciejka Diament-GOSiR to dobra prognoza na przyszłość, i pozostaje tylko się cieszyć ,że rośnie nam kolejne pokolenie gnieźnieńskich triatlonistów.