Triumf w Finale Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolski nie dla Jubilera Symix AutoGniezno

2023-12-07

W Pile w środę 6 grudnia doszło do spotkania w ramach finału Pucharu Polski szczebla Wielkopolskiego w halowej piłce nożnej.

Na przeciwko siebie tego dnia stanęli półfinaliści PP a mianowicie gospodarz tego meczu STS Logistics Piłka oraz ekipa Symix AutoGniezno występująca na co dzień w rozgrywkach Witkowskiej Ligi Halowej. Stawką środowego meczu był tytuł mistrza Wielkopolski w halowej piłce nożnej pięcioosobowej. Zwycięsko z tej konfrontacjo po emocjonującym meczu wyszła drużyna STS Logistics Piłka, pokonując Symix AutoGniezno w stosunku 5:4 mimo że do przerwy był remis 3:3 i to ona zgarnęła tytuł Mistrza Wielkopolski Pucharu Polski w halowej piłce nożnej.

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy. Rozgrywali oni piłkę od tyłu próbując przejąć kontrolę nad spotkaniem. Jednak szybko się to zemściło, bo pressing gości przyniósł skutek w postaci przejęcia futsalówki i otwarcia wyniku. Do siatki gospodarzy trafił Bartosz Wiśniewski. Pilanie nie zostali wytrąceni z równowagi i kontynuowali swój plan na mecz, co zaowocowało wyrównaniem już po minucie, a gola na 1:1 zdobył Kamil Kosinski. Kolejne minuty to utrzymanie tej sytuacji i przewagi pilan w posiadaniu piłki. Strzelali jednak przyjezdni – najpierw akcję wykończył Bartosz Wiśniewski, a dwie minuty później rzut karny wykorzystał Marcel Góralski.  Gdy wydawało się, że zespół z Grodu Lecha zejdzie do szatni prowadząc 2:1, gospodarze znaleźli sposób na rywali i doprowadzili do remisu 3:3. Najpierw do siatki trafił Patryk Polak, a w ostatniej minucie przedłużony rzut karny wykorzystał Kamil Kosinski. Do przerwy był więc wynik remisowy.

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił. Kibice na bramki czekali przez 10 minut - i były to gole, które dały im sporo radości, bo trafiali STS Logistics. Prowadzenie dał im Szymon Wachowiak, a pięć minut później dobry występ golem po indywidualnej akcji spuentował Łukasz Skwarek. Jubiler Symix Auto Gniezno zdecydował się w tym momencie grać z wycofanym bramkarzem, dzięki czemu zamknęli rywali w zamku. Zdołali jednak zdobyć tylko jednego gola – hattricka w ostatniej minucie skompletował Bartosz Wiśniewski. Nie wystarczyło im jednak czasu na doprowadzenie do dogrywki i puchar pozostał w Grodzie Staszica.

STS Logistics Piła w 1/64 finału Pucharu Polski zagra z Piastem Poniec Futsal Leszno.

STS Logistics Piła – Jubiler Symix AutoGniezno 5:4 (3:3)

Bramki dla STS Logistics Piła: 3' 20' Kamil Kosinski, 19' Patryk Polak, 30' Szymon Wachowiak, 35' Łukasz Skwarek

Bramki dla Jubiler Symix AutoGniezno : 2' 8' 40' Bartosz Wiśniewski, 10' Marcel Góralski

MVP: Łukasz Skwarek (STS Logistics Piła)

Sędziowie: Mariusz Sikorski, Błażej Robakowski, Olivier Zakrzewicz

Jubiler Symix AutoGniezno  zagrał w składzie: Dmian Lewartowski, Maciej Bogucki, Marcin Jagodziński, Dawid Połatyński, Bartosz Wiśniewski, Bartosz Borys, Mateusz Rożek, Błażej Fedyszyn, Adam Kowalski, Grzegorz Jankowski, Marcel Góralski, Kacper Pućka