Trójka mistrzem rejonu w halowej piłce nożnej

2014-11-30

Dnia 26 listopada reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie pojechała na Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w halowej piłce nożnej , który odbył się w hali sportowej przy ul. Szkolnej 20 w Suchym Lesie.

W mistrzostwach wzięło udział 6 najlepszych drużyn z całego rejonu tj: SP z Wrześni, SP z Jarocina, SP ze Śremu, SP nr 3 z Gniezna, SP z Środy Wielkopolskiej oraz gospodarz rozgrywek    SP z Suchego Lasu. Rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”. Drużyna ,, Trójki” po wygranej 4 : 1 ze Śremem oraz 7:1 z Suchym Lasem zajęła pierwsze miejsce w grupie. W półfinale  SP nr 3  z Gniezna zagrała z drużyną z Jarocina wygrywając 5:1. Po bardzo emocjonującym meczu finałowym w którym zagrały dwa najlepsze zespoły chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Gniezna pokonując drużynę Śremu 1:0 zajęli I miejsce w całym turnieju , II miejsce wywalczyli piłkarze ze Śremu , III miejsce SP z Jarocina. Już w grudniu reprezentacja naszej szkoły jako mistrz  rejonu zagra  w finale województwa wielkopolskiego w halowej piłce nożnej.

Drużyna SP nr 3 z Gniezna zagrała w składzie: Jakub Basiński, Olivier Zakrzewicz, Nikodem Matuszak, Jakub Poterski, Szymon Frąckowiak, Dawid Malęgowski, Bartosz Kwitowski, Jakub Kuczewski, Eryk Błachowiak, Kacper Centka. Opiekunami drużyny były Karolina Gruberska  i Małgorzata Jandy.