Trwa zwycięski marsz rezerw Mieszka Gniezno!

2023-10-01

Szóste spotkanie i szóste zwycięstwo z rzędu na swoim koncie zapisali na swoim koncie w rozgrywkach wielkopolskiej klasy B PROTON nowego sezonu 2023/2024 piłkarze rezerw Mieszka Gniezno.

W pierwszą niedzielę października podopieczni Tomasza Zakrzewskiego, podejmowali na pełnowymiarowym boisku z sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie ekipę piłkarską LKS Gułtowy. Gnieźnianie okazali się niezbyt gościnni dla swojego rywala, który na to spotkanie stawił się jedynie w dwunastoosobowym składzie. Zespół rezerw Mieszka Gniezno w meczu, który toczył się pod ich dyktando od początku do końca pokonał zdecydowanie drużynę LKS Gułtowy wygrywając z nią gładko aż 9:0. Było to drugie tak wysokie zwycięstwo zespołu prowadzonego przez Tomasza Zakrzewskiego w trwającym sezonie 2023/2024. Pierwsze gnieźnianie odnieśli w 4 kolejce ligowej nokautując u siebie rezerwy Zjednoczonych Trzemeszno aż 9:1.

Przechodząc jednak do wydarzeń boiskowych w pojedynku piłkarskim rezerw Mieszka Gniezno z drużyną LKS Gułtowy. To gnieźnianie festiwal strzelecki z osłabiono kadrowo zespołem LKS Gułtowy, rozpoczęli już w 2 minucie pierwszej połowy. Wynik meczu otworzy zdobytą bramką Marcel Góralski, pokonując golkipera gości w sytuacji sam na sam. I rezerwy Mieszka Gniezno wyszły na prowadzenie 1:0. Nie upłynęło sześć kolejnych minut a w meczu było już 2:0 dla rezerw Mieszka. Igor Drzażdżyński zagra piłkę w pole karne gości z lewej strony a zamykający akcje Kacper Hoffmann wpakował ją z 3 metra do pustej bramki drużyny przyjezdnej. Na kolejnego gola w wykonaniu biało-niebieskich dane było poczekać aż do 22 minuty. Na 3:0 prowadzenie gnieźnian podwyższył dokładając nogę do zagranej piłki wzdłuż pola bramkowego gości przez Marcela Góralskiego w zespole rezerw Mieszka z 5 metra Nikodem Szociński.  Trzy minuty później było już 4:0 dla gnieźnian. Tym razem na listę strzelców w zespole rezerw Mieszka wpisał się Marcel Góralski, który po dograniu piłki w pole karne gości przez Nikodema Szocińskiego golkipera z Gułtów pokonał uderzając piłkę pietą z 3 metra, która następnie poszybowała nad nim i wpadła do jego bramki. Dwa ostatnie gole w pierwszej połowie, którymi to został ustalony jej wynik 6:0 dla rezerw Mieszka Gniezno były autorstwa Nikodema Szocińskiego. Popularny ,,Dodo” najpierw piątą bramkę dla swojego zespołu zdobył w 38 minucie a minutę później strzelił szóstego gola. Jak się później okazało była to ostatnia bramka zdobyta przez Szocińskiego w całym meczu a że zdobył ich trzy w tym przypadku na swoim koncie zapisał przysłowiowego hat-trica. Po zmianie zespół rezerw Mieszka Gniezno, kontynuował zwycięski marsz po szóste swoje zwycięstwo  dokumentując swoją przewagę na boisku nad zespołem LKS Gułtowy aplikując mu kolejne trzy gole. W 59 minucie na 7:0 dla gnieźnian prowadzenie podwyższył zdobytą bramką Igor Drzażdzyński. W 65 minucie po kolejnym  golu zdobytym przez wprowadzonego do gry Oskara Tomczaka  mieszkowcy prowadzili 8:0. Wynik zaś końcowy spotkania dla rezerw Mieszka Gniezno, został ustalony w 81 minucie. Bramkę na swoim koncie zapisał Marcel Góralski a że był to trzeci gol zdobyty przez młodego zawodnika biało-niebieskich w całym niedzielnym meczy to tym samym podobnie jak wcześniej Szociński tak i on ustrzelił hat-tricka. Co do gości to w przekroju całego spotkania oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę gnieźnieńską, które zresztą padły łupem golkiperów rezerw Mieszka Gniezno. Reasumując oprócz wysokiej wygranej rezerw Mieszka Gniezno, dwóch hat-tricków drużyna prowadzona przez Tomasza Zakrzewskiego po szóstym zwycięstwie z rzędu wskoczyła na drugie miejsce w ligowej tabeli. Prowadzi jak na razie lepszym stosunkiem bramkowym zespół rezerw Unii Swarzędz, który w swoim dorobku podobnie jak gnieźnianie po rozegranych sześciu spotkaniach ma zgromadzonych 18 punktów.

Kolejny mecz rezerwy Mieszka Gniezno rozegrają na wyjeździe w sobotę 7 października z zespołem Hetmana Orchowo.

Skład rezerw Mieszka Gniezno: Filip Budasz (46’ Mikołaj Frankowski), Zachariasz Fredyk (60’ Mikołaj Poltaszewski), Piotr Saskowski (46’ Krystian Grzeczka), Michał Śnieciński, Daniel Grzeczka (75’ Antonii Przybylski), Kacper Hoffmann, Bartosz Rynarzewski, Igor Drzażdzyński (60’ Robert Międzybłodzki), Marcel Góralski, Nikodem Szociński (60’ Stanisław Wełnitz), Mikołaj Wójcik (46’ Oskar Tomczak)

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Unia II Swarzędz 6 18 6 0 0 32-3 3 0 0 21-2 3 0 0 11-1
2.  Mieszko II Gniezno 6 18 6 0 0 31-4 4 0 0 27-2 2 0 0 4-2
3.  Błękitni Psary Polskie 6 18 6 0 0 31-7 2 0 0 13-3 4 0 0 18-4
4.  Fara Pelikan Żydowo 6 15 5 0 1 28-7 4 0 0 23-4 1 0 1 5-3
5.  Patriot Mieścisko 6 12 4 0 2 18-10 2 0 1 8-6 2 0 1 10-4
6.  GKS Gułtowy 6 6 2 0 4 13-26 1 0 2 7-11 1 0 2 6-15 1 3 1 0 0 6-3
7.  Pelikan Niechanowo 6 6 2 0 4 12-19 1 0 2 5-6 1 0 2 7-13
8.  Hetman Orchowo 6 6 2 0 4 10-25 2 0 0 3-0 0 0 4 7-25 1 0 0 0 1 3-6