Trzech zapaśników -sześć medali w dwa tygodnie

2015-10-06

W sobotę 26 września odbyły się dwie imprezy zapaśnicze z udziałem zawodników Husarza Gniezno.

W Komornikach koło Poznania zawodnicy Husarza Gniezno startowali w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Komorniki. W zmaganiach wzięło udział około 100 zawodników z 7 klubów wielkopolskich. Reprezentujący Gniezno Olaf Cierzniewski (kat. wagowa 46 kg) i Piotr Chełek (kat. wagowa 42 kg)wywalczyli złote medale.

W drugiej imprezie w Brójcach – w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w stylu klasycznym– zawodnik Husarza Jakub Adamski w kat. wagowej 73 kg zdobył brązowy medal. Warto podkreślić, że ten sam zawodnik tydzień wcześniej zdobył również brązowy medal w identycznych zawodach w stylu wolnym, co podkreśla jego bardzo dobre przygotowanie do startów w okresie jesiennym.

Powyższa  trójka zawodników starowała również w sobotę  3 października w Poznaniu w Międzynarodowym Turnieju Memoriał Józefa Moczyńskiego w zapasach w stylu klasycznym. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z całej Polski oraz zapaśnicy z Ukrainy, Łotwy, Litwy i Słowacji. W bardzo prestiżowym turnieju nasi zawodnicy spisali się wybornie. Jakub Adamski w kat. wagowej 73 kg wywalczył brązowy medal, a w kat. wagowej 42 kg Olaf Cierzniewski i Piotr Chełek zdobyli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.