Trzeci Bieg Niepodległości w Pierwszej Stolicy Polski przeszedł do historii

2017-11-11

Trzeci raz z rzędu w Święto Niepodległości, które obchodzone było po raz 99 w Gnieźnie, odbył się 11 listopada Bieg Niepodległości, w którym na starcie stanęło ponad 500 biegaczy. Rywalizacja na dystansie 11 kilometrów rozpoczęła się z linii startu przy gnieźnieńskiej Katedrze punktualnie o 11.11.

Wśród startujących udział wziął oczywiście jego pomysłodawca - Prezydent Miasta Gniezna -Tomasz Budasz, jak również jego zastępca Michał Pawałowski. Wszyscy uczestnicy biegu gnieźnieńskiego byli ubrani w jednakowe biało-czerwone koszulki z polskim Orłem, które z tej okazji zostały przygotowane przez organizatorów tego przedsięwzięcia. Jeśli chodzi o sama trasę biegu to wiodła ona ulicami Gniezna oraz wokół jeziora Jelonek. Meta z kolei została usytuowana na gnieźnieńskim Rynku.

Triumfatorem III Biegu Niepodległości w Gnieźnie został  Paweł Gorzelańczyk pokonując jedenastokilometrową trasę z czasem 37:47. Drugi linie mety minął Tomasz Jędraszek z uzyskując czas 38:01, a trzecim był Łukasz Kobyłecki z wynikiem 39:03. Najlepszą z kobiet wśród startujących okazała się Marzena Siwińska z Witkowo, która wytyczoną trasę pokonała w czasie 48:16, druga na linii metry zameldowała się Izabela Bąkowska z GTT Diament Gniezno ( 48:43), a trzecia była  Joanna Sulej-Chojnacka z wynikiem 49:27.

Zwycięzcom w poszczególnych kategoriach nagrody i puchary wręczyli Prezydent Miasta Gniezno - Tomasz Budasz, jak również przedstawiciele sponsorów biegu a także aktor Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie -  Bogdan Ferenc , który wcielił się podczas gnieźnieńskich obchodów Niepodległości w postać Józefa Piłsudskiego.

Szczegółowe wyniki III Biegu Niepodległości w Gnieźnie są dostępne  pod adresem -