Trzeci mecz i kolejne zwycięstwo juniorów starszych Mieszka Gniezno!

2015-08-29

Bez straty punktów w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej grypy A w nowym sezonie 2015/2016 są juniorzy starsi Mieszka Gniezno.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka, kolejny komplet trzech punktów zapisali na swoim koncie w sobotę 29 sierpnia w Czarnkowie. Biało-niebiescy w trzecim meczu nowego sezonu, który od początku do końca przebiegał pod ich dyktando ograli zespół miejscowej Noteci w stosunku 3:1.

Młodzi gnieźnianie prowadzenie w sobotnim meczu objęli już w 8 minucie. Gola na 1:0 dla biało-niebieskich po podaniu Tomasz Kaźmierczaka, celnym trafieniem z 12. metra umieszczając piłkę w bramce Noteci Czarnków zdobył zespole gnieźnieńskim Mikołaj Danielewicz. Kolejna bramka dla piłkarzy z grodu Lech, po której prowadzili 2:1 z juniorami starszymi Noteci Czarnków została zdobyta w 31 minucie meczu. Tym razem po akcji prawą stroną boiska w wykonaniu Alana Napierały piłę w pustej bramce gospodarzy z najbliższej odległości umieścił w zespole Mieszka Gniezno - Michała Kaczmarek. A że do końca pierwszej połowy więcej bramek oba zespoły nie zdobyły to pierwsze czterdzieści pięć minut sobotniego meczu zakończyło się zdecydowanym prowadzeniem juniorów starszych Mieszka Gniezno w stosunku 2:0.

Po zmianie stron podopieczni Przemysława Urbaniaka w 60 minucie zdobyli gola numer trzy podwyższając tym samym swoje prowadzenie nad gospodarzami do 3:0. Na listę strzelców w zespole Mieszka Gniezno, wpisał się  tym razem Tomasz Kaźmierczak, który piłę w bramce Noteci Czarnków umieścił z najbliższej odległości wykorzystując zagraną futbolówkę w pole karne gospodarzy przez Mikołaja Danielewicza. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie. Gospodarze sobotniego meczu w 73 minucie zdobyli gola kontaktowego, którym ustalili końcowy wynik meczu na 3:1 dla Mieszka Gniezno.

Skład juniorów starszych Mieszka Gniezno: Łuszczyński, Siwka, Śmiłowski, Franczak, Warsiński, Napierała, Dudek, Łopatyński, Kaczmarek, Danielewicz, Kaźmierczak
Rezerwowi: Lipiński, Przybylski, Łapiński, Kiełpiński, Wielgorecki

Następne spotkanie mistrzowskie zespół juniorów starszych  Mieszka Gniezno, w ramach I ligi wojewódzkiej grypy A rozegra w sobotę 5 września na wyjeździe w Poznaniu. Przeciwnikiem podopiecznych Przemysława Urbaniak będzie drużyna AP REISSA-OSiR Baranowo Poznań. Początek tego spotkania, do którego dojdzie na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w Baranowie zaplanowano na godzinę 13.00