Trzeci mecz i trzecia porażka Vitcovii Witkowo

2019-08-24

Nie mamy dobrych wiadomości dla sympatyków zespołu Vitcovii Witkowo. Jedyny nasz reprezentant z powiatu gnieźnieńskiego walczący o punkty w nowym sezonie w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grupy 3 doznał trzeciej porażki z rzędu.

Trzeci raz bez punktów podopieczni Stanisława Drozdy, wrócili w sobotę 24 sierpnia z Raszkowa gdzie byli podejmowani w ramach trzeciej kolejki ligowej przez zespół miejscowej Raszkowianki. Witkowianie ulegli zespołowi z Raszkowa 5:1. Gospodarze prowadzenie w meczu 1:0 objęli już w 7 minucie po golu zdobytym przez Damiana Spaleniaka. Wprawdzie w 11 minucie w spotkaniu był remis 1:1 po bramce Oskara Pietrzaka. Lecz po tym golu inicjatywę przejęli gospodarze aplikując do zakończenie pierwszej połowy witkowinom jeszcze jedną bramkę a było to w 33 minucie gry. Gola na swoim koncie zapisał w zespole gospodarzy Dawid Fórmański. I na przerwę Raszkowianka schodziła prowadząc 2:1. Po zmianie stron padły w sobotnim meczu jeszcze trzy bramki, lecz nie dla Witkowa tylko dla Raszkowianki. I tak w 55 minucie prowadzenie miejscowych na 3:1 podwyższył strzelec pierwszego gola Damian Spaleniak, który w 64 minucie ustrzelił przysłowiowego hat tricka zdobywając trzecią bramkę a czwartą w meczu dla swojej drużyny. Wynik spotkania natomiast został ustalony w 88  minucie, kiedy to Krzysztof Majewski po raz piaty celnie umieścił piłkę w bramce witkowian. Tym samym spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu Raszkowianki Raszków w stosunku 5:1.

Skład Vitcovii Witkowo: Bartosz Borys, Adrian Kiełpiński, Bartłomiej Melewski (46' Karol Kowalski), Hubert Mielcarek, Michał Wiśniewski, Filip Janiszewski (77' Kacper Boczkowski), Sebastian Masłowski (46’ Patryk Stachowiak), Oskar Pietrzak (58' Dawid Białas), Tomasz Kaźmierczak, Oskar Wegnerski (77' Patryk Bojarski), Adrian Krupka (67' Patryk Dąbek)

Teraz przed zespołem Vitcovii Witkowo, kolejny mecz mistrzowski. W sobotę 31 sierpnia podopieczni Stanisława Drozdy zainaugurują nowy sezon na własnym trenie podejmując o godzinie 16.00 zespół Polonusa Kazimierz Biskupi.