Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo Czarnych Czerniejewo!

2018-09-02

W niedzielę 2 września w ramach trzeciej kolejki poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód nowego sezonu 2018/2019 rozegrał zespół Czarnych Czerniejewo.

Tego dnia podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, udali się na wyjazd do Kobylnicy gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowego Piasta. Czerwono-czarni spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść pokonując gospodarzy 3:1. Tym zwycięstwem zespół z Czerniejewa, potrzymał miano jak do tej pory drużyny niepokonanej i z kompletem trzech zwycięstw i 9 oczek zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Co do samego przebiegu meczu to czerwono-czarni zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu zapewnili sobie praktycznie po upływie pierwszych czterdziestu minut. Podopieczni Macieja Lisieckiego, na prowadzenie 1:0 wyszli już w 7 minucie. Gola na swoim koncie zapisał Kamil Drahejm, pokonując po prostopadłym podaniu piłki od Karola Jańczaka, golkipera gospodarzy w sytuacji sam na sam strzałem z 14 metra lokując futbolówkę w jego bramce po długim narożniku. Dwie minuty później czyli w 9 minucie było już 2:0 dla Czarnych Czerniejewo. Tym razem na listę strzelców w zespole czerwono-czarnych wpisał się grający trener tej drużyny Maciej Lisiecki, który bramkarza z Kobylnicy pokonał go przelobowując piłkę nad nim z 14 metra. Ostatnia bramka dla gości została zdobyta w 36 minucie a autorem jej okazał się Mariusz Sawicki, który piłkę do bramki gospodarzy wpakował po  egzekwowanym rzucie rożnym przez Jakuba Cierpiszewskiego w zamieszaniu w polu karnym Piasta Kobylnicy. A że więcej bramek w tej części meczu już nie padło w tym układzie Czarni Czerniejew, na przerwę schodzili prowadząc z swoim rywalem 3:0. Po zmianie stron wprawdzie goście mogli podwyższyć jeszcze swoje prowadzenie lecz dogodnych sytuacji strzeleckich na bramkę nie potrafili zamienić między innymi Kamil Drahejm, Patryk Buczkowski czy Maciej Lisiecki. I kiedy wydawało się że takim rezultatem zakończy się niedzielne spotkania Piasta Kobylnica z Czarnymi Czerniejewo. Gospodarze w 78 minucie zdobyli gola honorowego przez co zmniejszyli prowadzenie gości do 3:1. I takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Skład Czarnych Czerniejewo: Tomasz Roszyk - Karol Jańczak, Rafał Pietrowski, Jakub Cierpiszewski, Krzysztof Pawłowski, Piotr Cyrulewski (80’ Bartosz Kozioł), Rafał Wawrzyniak, Mateusz Goździaszek (25’ Mariusz Sawicki), Kamil Draheim, Patryk Buczkowski, Maciej Lisiecki

A już w najbliższym tygodniu zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra dwa mecz piłkarskie. W środę 5 września zespół z Czerniejewa rozegra spotkanie w ramach Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego podejmując o godzinie 17.00 zespół Canarinhos Skórzewo. Z kolei w niedzielę 9 września czerwono-czarni w czwartym meczu ligowym zmierzą się u siebie o godzinie 17.00 z ekipą Orkanem Jarosławiec.