Trzeci rok z rzędu puchar trafia do Lechity!

2019-08-03

28 lipca na Stadionie Miejskim w Kłecku odbyła się już 4. edycja turnieju im. Ryszarda Rubla i Adama Kroenke. W rozgrywkach standardowo udział wzięły cztery drużyny, gospodarze GKS Lechita Kłecko, UKS Lider Szczytniki Czerniejewskie, Jadwiżański KS Poznań oraz zespół złożony z byłych zawodników Lechity Kłecko.

Ryszard Rubel i Adam Kroenke, to zmarli przed laty zasłużeni działacze kłeckiego klubu. Za czasów działalności wspomnianych osobistości, Lechita świecił największe swoje sukcesy w historii klubu (awans do IV ligi, oraz finał Okręgowego Pucharu Polski).

Memoriał jak zwykle rozgrywany był systemem pucharowym, a mecze trwały 2x20 minut. W pierwszym półfinale Lechita Kłecko rywalizował z Liderem Szczytniki Czerniejewskie. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie po strzale z dystansu Michała Kaczora. Przed przerwą do remisu doprowadził Dominik Jabkiewicz. Bramkę na wagę awansu do finału kilka minut przed końcem zdobył Bartosz Wiśniewski i kłecczanie zwyciężyli 2:1. W drugim mecz o finał drużyna byłych zawodników Lechity zmierzyła się z Jadwiżańskim KS Poznań. Bardziej doświadczeni piłkarze wyszli szybko na prowadzenie po bramkach Jarosława Kozłowskiego i Jarosława Tomkowiaka. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Łukasz Stołowski, a w drugiej połowie strzelanie zakończył ten, który je rozpoczął, czyli Jarek Kozłowski. Mecz o 3. miejsce nie przyniósł zbyt wiele emocji, ale w zamian kibice obejrzeli aż sześć bramek. Wszystkie gole padły łupem zawodników Lidera Szczytniki Czerniejewskie i tym samym piłkarze Lidera podobnie jak przed rokiem zgarnęli brązowe medale, a czwarte miejsce przypadło drużynie Jadwiżańskiego KS. W wielkim finale mieliśmy powtórkę z przed roku. Aktualna drużyna Lechity stanęła naprzeciw byłym zawodnikom klubu. W pierwszej połowie ex piłkarze Lechity stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki, ale pewnie interweniował Daniel Wojciechowski. Z czasem do głosu doszli zawodnicy Lechity i po bramkach Huberta Nowaka i Bartosza Wiśniewskiego wygrali pewnie 3:0. Warto odnotować, że w drużynie byłych zawodników Lechity zagrał syn Adama Kroenke – Dawid oraz wnuk Ryszarda Rubla – Mikołaj Stachowiak, którzy w przeszłości reprezentowali żółto-niebieskie barwy.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Daniel Wojciechowski, natomiast najlepszym strzelcem Zbigniew Kościański z Lidera Szczytniki Czerniejewskie. Puchary, medale oraz pamiątkowe statuetki wręczyły wdowy po zmarłych zasłużonych działaczach, Panie Helena Rubel oraz Mieczysława Kroenke w raz z Burmistrzem Adamem Serwatką i przewodniczącym Rady Miejskiej Gminy Kłecko Michałem Stosio. Jako klub chcielibyśmy serdecznie podziękować za obecność wszystkim zgromadzonych gościom, kibicom, sędziom i oczywiście piłkarzom, którzy mimo wysokiej temperatury stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali wiele świetnych zagrań.