Trzeci sparing Mieszka i trzecie zwycięstwo!

2022-07-30

Trzeci a zarazem ostatni mecz kontrolny tego lata kończący trzytygodniowy okres przygotowawczy do startu w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARDBUD nowego sezonu 2022/2023 rozegrali seniorzy Mieszka Gniezno.

Po wcześniejszych dwóch wygranych meczach kontrolnych Mieszka Gniezno w Janikowie z trzecioligową Unią w stosunku 2:0 i na własnym trenie z piątoligowym Zamkiem Gołańcz w stosunku 4:3. Na zakończenie trzeciego tygodnia przygotowań zespołu seniorów Mieszka Gniezno, do startu rozgrywek w ramach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD sezonu 2022/2023 przeciwnikiem drużyny z grodu Lecha prowadzonej przez trenera Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego w sobotę 30 lipca była drużyna Polonusa Kazimierz Biskupi przygotowująca się do nowego sezonu w wielkopolskiej V lidze Red Box grupie 2. Mecz do którego doszło w Gnieźnie, na płycie boiska przy ulicy Strumykowej 8,w którym biało-niebiescy od samego początku aż do końca mięli zdecydowaną przewagę w grze nad swoim przeciwnikiem zakończył się pewnym ich zwycięstwem w stosunku 4:1. Gnieźnianie sobotni mecz z Polonusem Kazimierz Biskupi, rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 1 minucie Jakub ,,Loki” Hoffman mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie po szybkiej akcji całej drużyny Mieszka Gniezno. Tak się nie stało gdyż piłka posłana z ostrego konta tuż przed zaczynającą się linią bramkową przyjezdnych zamiast wpaść do bramki gości minęła o centymetry jej prawy słupek. Mieszkowcy swego dopięli osiem minut później. W 9 minucie po zagraniu piłki przez Tomasza Bzdęgi napastnik Mieszka – Adam Konieczny strzałem z 13 metr pokonał golkipera gości. I biało-niebiescy wyszli na prowadzenie 1:0. Po tej zdobytej bramce mieszkowcy poszli za przysłowiowym ciosem i trzy minuty później prowadzili 2:0. W 11 minucie po przeciwległym zagraniu piłki na drugą stronę boiska przez Krzysztofa Wolkiewicza obrońcy z Kazimierza Biskupiego nie pokryli znajdującego się w ich polu karnym Tomasza Bzdęgę. Pomocnik Mieszka wykorzystał tą sytuację i strzałem z pierwszego uderzenia ulokował spadając piłkę w bramce swojego rywala z 4 metra. Na kolejny gol zdobyty przez gospodarzy nieliczni kibice przybyli na sobotnie spotkanie musieli czekać do 20 minuty. Wtedy to Adam Konieczny, zdecydował się na oddanie strzału z dystansu z około 20 metra. Decyzja napastnika Mieszka, okazała się na tyle trafiona gdyż piłka wpadła w samo okienko bramki gości. Tym samym zespół Mieszka Gniezno, podwyższył swoje prowadzenie 3:0. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej polowy. Co do zespołu Polonusa Kazimierz Biskupi, to przyjezdni w pierwszej połowie zdołali tylko dwa razy zagrozić bramce Mieszka Gniezno, lecz z tych sytuacji bramek nie zdobyli.

Po zmianie stron trener Przemysław Urbaniak, tak jak to było w wcześniejszych meczach kontrolnych z Unią Janikowo czy spotkaniu z Zamkiem Gołańcz, do boju posłał młodzież z Akademii Mieszka, która od początku uczestniczyła w cyklu przygotowawczym pierwszej drużyny do nowego sezonu. Szkoleniowiec Mieszka ściągnął z placu gry kilku bardziej doświadczonych piłkarzy zastępując ich właśnie młodzieżą. Trzeba przyznać że po tych zmianach obraz gry w wykonaniu biało-niebieskich w sobotnim spotkaniu nie odbiegał od tego z pierwszej połowy a wręcz przeciwnie gnieźnianie wyprowadzali z własnego pola karnego szybkie akcje kończąc je celnymi strzałami na bramkę swojego rywala. Już w 49 minucie mieszkowcy mogli zdobyć czwartego gola lecz po strzale z 13 metra w wykonaniu Jakuba Hoffmanna piłka trafiła tylko w poprzeczkę bramki przyjezdnych. Dobra gra zespołu Mieszka przyniosła efekt dopiero w 58 minucie. Na uderzenie piłki za linii pola karnego przyjezdnych zdecydował się wprowadzony do gry Nikodem Szocnińki. Decyzja pomocnika Mieszka okazała się trafiona gdyż piłka odbiła się od wewnętrzne części poprzeczki i spadając przekroczyła całym swoim obwodem linię bramkową. W tym układzie sędzia zdobytego gola przez ,,Dodo” musiał uznać i Mieszko podwyższyło swoje prowadzenie na 4:0. I kiedy wydawało się że taki wynik mieszkowcy dowiozą  do końca meczu a może go jeszcze podwyższą bo były ku temu wypracowane kolejne sytuacje strzeleckie. W 60 minucie goście z Kazimierza Biskupiego, zdobyli bramkę kontaktową. Wiktora Beśkę, który pod koniec pierwszej połowy zastąpił pomiędzy słupkami bramki gnieźnieńskiej Patryka Szafrana pokonał w szeregach przyjezdnych zawodnik Testowany posyłając mu z bliskiej odległości piłkę za przysłowiowy kołnierz. Bramka zdobyta przez przyjezdnych  zmniejszyła prowadzenie gnieźnian do 4:1. Jak się później okazało był to jedyny gol zdobyty przez zespół z Kazimierza Biskupiego w całym sobotnim spotkaniu. Wynik meczu już do końca nie uległ już zmianie. I Mieszko Gniezno,  pokonał w trzecim spotkaniu kontrolnym tego lata zespół Polonusa Kazimierza Biskupiego w stosunku 4:1. Oby tak w lidze.

Tym spotkaniem seniorzy Mieszka Gniezna, zakończyli trzytygodniowy cykl przygotowawczy do zmagań w wielkopolskiej IV lidze ARDBUD sezonu 2022/2023. Teraz zespół prowadzony przez Przemysława Urbaniaka, czeka pierwsze spotkanie z rundy sezonu zasadniczego czyli rundy jesiennej. Biało-niebiescy nowy sezon zainaugurują spotkaniem wyjazdowym w Kościanie w dniu 6 sierpnia gdzie będą podejmowani przez zespół miejscowej Obry. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 17.00. Tydzień później miejszkowcy zagrają mecz przed własną publicznością w piątek 11 sierpnia a nie w sobotę w spotkaniu awansem z drugiej kolejki ligowej. Biało-niebiescy na inauguracje nowego sezonu na własnym trenie podejmować będą ekipę SKP Słupca. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 18.00.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Miłosz Brylewski, Adrian Franczak, Michał Steinke, Damian Garstka, Kacper Zimmer, Krzysztof Wolkiewicz, Tomasz Bzdęga, Jakub Hoffmann.

Rezerwa: Wiktor Beśka, Filip Budasz, Hoffmann, Nikodem Szocziński, Krzysztof Szalaty, Bartosz Rynarzewski, Miłosz Wilkosz, Samuel Wojciechowski,  Aleksander Pawlak,