Trzecia porażka juniorów Sklep Polski MKK Gniezno w półfinałach MPP U19!

2022-02-06

Bez zwycięstwa meczowego swój udział w rozgrywkach półfinałowych Młodzieżowego Pucharu Polski U19 zakończyli we Wrocławiu juniorzy Sklep Polski MK Gniezno.

Po wcześniejszych dwóch porażkach podopiecznych Tomasza Konowalskiego w turnieju półfinałowym Młodzieżowego Pucharu Polski grupy A, który odbył się we Wrocławiu w dniach od 4-6 lutego gdzie młodzi gnieźnianie musieli uznać wyższość ekip koszykarskich WKK Wrocław przegrywając mecz 87:49 a następnie polegli w spotkaniu z Trefl 1 LO Sopot w stosunku 76:56.

Na zakończenie przygody turniejowej w ramach półfinałów MPP U19 w niedziele 6 lutego drużynie juniora Sklep Polski MKK Gniezno, przyszło się zmierzyć z  najlepszą drużyną w Polsce w tej kategorii wiekowej z ubiegłego roku GTK Gliwice. Sztab szkoleniowy MKK Gniezno, zdawał sobie sprawę przed tym meczem że młodzi gnieźnianie w ostatniej potyczce turniejowej pod koszem trafili na bardzo wymagającego przeciwnika i uzyskanie korzystnego wyniku dla koszykarzy z Pierwszej Stolicy Polski będzie niezwykle trudnym zadaniem. Ale jak to się mówi ,,nie taki diabeł straszny jak go malują”. Podopieczni Tomasza Konowalskiego, nie mający już nic do stracenia gdyż po dwóch wcześniejszych porażkach zdawali sobie sprawę ze droga do dalszych zmagań MPP U19 czyli finałów zakończyła się na półfinałach w ostatnim meczu postawili się najlepszej drużynie w Polsce z ubiegłego roku. Można śmiało powiedzieć że wstydu nie było i gnieźnianie nie byli w tym pojedynku koszykarski chłopcami do bicia. Wprawdzie GTK Gliwice wygrał niedzielne spotkanie 76:69 ale zaledwie siedmioma punktami co dla zespołu juniora Sklep Polski MKK Gniezno jest niezwykle korzystnym wynikiem uzyskanym z tak wymagającym przeciwnikiem.

Co do samego meczu pomiędzy Sklep Polski MKK Gniezno, którzy w niedzielnym pojedynku koszykarskim występował w roli gospodarza a GTK Gliwice jako goście. To młodzi gnieźnianie spotkanie rozpoczęli od wysokiej porażki w pierwszej kwarcie 13:25. W drugiej kwarcie młodzi gnieźnianie zdecydowanie lepiej prezentowali się na boisku co przełożyło się na wygranie tej części meczu 20:11 czym podopieczni Tomasza Konowalskiego odkuli się swojemu rywalowi za wysoką przegraną w pierwszej kwarcie. I mimo że druga kwarta zakończyła się na korzyść drużyny Sklep Polski MKK Gniezno, to i tak GTK Gliwice schodził na przerwę prowadząc 33:36 co dawało im zaledwie trzy punktową zaliczkę przed drugą częścią niedzielnego meczu. Trzeba przyznać że w tym momencie zapachniało sensacją gdyż po wcześniejszych zdecydowanych wygranych GTT Gliwice z WKK Wrocław w stosunku 84:64 i Treflem 1 LO Sopot w stosunku 82:75, murowany faworyt do zmagań finałowych MPP maiłby uznać wyższość drużyny grodu Lecha i doznać pierwszej porażki turniejowej. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż GKT Gliwice szalę zwycięstwa różnicą siedmiu punktów zapewnił sobie w drugiej części meczu remisją trzecią kwartę 16:16 i wygrywając czwartą 24:20 i cały mecz 76:69. Tym samym zespół GTK Gliwice z kompletem zwycięstw zapewnił sobie awans do ścisłego finału Młodzieżowego Pucharu Polski U19. Udział juniorów Sklep Polski MKK Gniezno, którym niestety nie udało się awansować do ścisłego finału MPP U19 należy uznać jako jedyny z największych sukcesów w historii klubu. Tak trzymać dalej.

Sklep Polski MKK Gniezno – GKT Gliwice 69:76 (13:25, 20:11, 16:16, 20:24)

Punkty dla sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Eryk Błachowiak -18, Artur Kozłowski -16, Szymon Borkowicz -13, Hubert Konowalski -11, Oliwier Kura i Jakub Szkudlarek po 4, Mikołaj Pawlak -2 oraz Gracjan Kortykowski -1.

Najwięcej punktów dla GTK Gliwice zdobyli: Aleksander Busz -29, Filip Maciejewski -14, Igor Krzych -11 i Miłosz Ziółkowsi -10.