Trzecia porażka Startu

2022-09-24

W spotkaniu 3. kolejki Superligi hokeja na trawie zespół Startu Gniezno podejmował AZS Politechnikę Poznańską.

Gnieźnianie po dwóch wyjazdowych porażkach liczyli na pierwsze ligowe zwycięstwo. Na początku spotkania zdominowali politechników spychając ich do defensywy i egzekwując karny strzał rożny. Z upływem czasu jednak goście zaczęli coraz groźniej atakować i na pięć minut przed przerwą objęli prowadzenie po trafieniu Karola Gumnego. Trzecia kwarta nie przyniosła zmiany rezultatu. W czwartej  goście podwyższyli prowadzenie. W 51. minucie politechnicy egzekwowali karny strzał rożny, który został zakończony trafieniem Michała Dydymskiego.  Gdyby niespełna dwie minuty później gnieźnianie wykorzystali „krótki róg” byłaby może szansa walki o remis. Tymczasem w 55. minucie za zatrzymanie piłki nogą przed linią bramkową przez jednego ze startowców goście egzekwowali rzut karny. Radomira Mnicha z siódmego metra pokonał Jakub Hołosyniuk podwyższając  na 0:3. Minutę później gnieźnianie egzekwowali kolejny karny strzał rożny i zdobyli honorowego gola. Wynik spotkania na 1:3 ustalił Maciej Wejerowski. Startowcy bez zdobyczy punktowej zamykają ligową tabelę.

Jeszcze słabiej w starciu z rówieśnikami z AZS PP wypadli juniorzy Startu. W niedzielę, 25 września, na boisku przy ul. Przystań w Poznaniu zostali pokonani przez młodych politechników 5:2.

Radosław Kossakowski / foto Arkadiusz Kossakowski (fotogaleria)