Trzecia porażka z rzędu Czarnych Czerniejewo

2015-05-30

Kolejne punkty stracili w trwającej rundzie rewanżowej sezonu 2014/2015 w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 piłkarze Czarnych Czerniejewo.

W sobotę 30 maja podopieczni Bartłomieja Figasa na mecz XXIII kolejki ligowej udali się do Łopuchowi gdzie byli podejmowani przez miejscowy zespół Klubu Sportowego 1999. Czerwono-czarni wyjazdu do Łopuchowi nie zaliczą do udanego gdyż wrócili z niego na traczy przegrywając mecz w stosunku 3:2. Po wcześniejszych porażkach na wyjeździe z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska i na własnym trenie z Pogonią Książ Wielkopolska, była to już trzecia porażka z rzędu zespołu Czarnych Czerniejewo.

Przechodząc jednak do relacji z tego spotkania. To po 10 minutach czerwono-czarni przegrywali z gospodarzami sobotniego meczu 1:0. Bartosz Jaworski golkiper Czarnych Czerniejewo, zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki po celnym strzale jednego z piłkarzy z Łopuchowi z 16. metra. W 30 minucie podopieczni Bartłomieja Figasa doprowadzili jednak do stanu 1:1.Gola dającego remis w meczu na swoim koncie w drużynie z Czerniejewa zapisał po dwójkowej akcji Norbert Szklarz – Zbigniew Kościański, ten drugi umieszczając piłkę w bramce gospodarzy z 13. metra będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy. Przed zejściem do szatni w 45 minucie czerwono-czarni zdobyli drugiego gola dającego im prowadzenie po pierwszych czterdziestu pięciu minutach w stosunku 2:1. Bramkę na swoim koncie ponownie zapisał w szeregach czerwono-czarnych Zbigniew Kościański, pokonując golkipera gości po zagraniu piłki po akcji lewą stroną boiska w wykonaniu Norberta Szklarza strzałem z 11. metra.

Po zmianie stron nic nie zapowiadało że zespół z Czerniejewa, wróci do domu bez zwycięstwa a co za tym idzie bez zdobyczy punktowej. Już na początku drugiej połowy meczu podopieczni Bartłomieja Figasa zdobyli w 50 minucie trzecią bramkę, która jednak nie została uznana gdyż strzelec tego gola Alan Tomaszewski, w mniemaniu sędziego bocznego znajdował się na pozycji spalonej. Dramat zespołu z Czerniejewa zaczął się od 60 minuty meczu, kiedy to gospodarze po zdobytej bramce doprowadzili do stanu 2:2. I kiedy wydawało się że takim rezultatem może zakończyć się to spotkanie. Gospodarze w 70 minucie zadali ostateczny cios zdobywając bramkę w wyniku nieporozumienia bramkarza Czernych Czerniejewo – Bartosza Jaworskiego z obrońcom Mateusze Jaworskim wychodząc tym samym na prowadzenie 3:2. Mimo jeszcze kilku niewykorzystanych sytuacji strzeleckich przez piłkarzy z Czerniejewa, po których mógł być remis a takowe zmarnowali – Zbigniew Kościańskie, Norbert Szklarz, Alan Tomaszewski czy Sławomir Staniszewski, wynik nie uległ już zmianie. I Czarni Czerniejewo ulegli w meczu wyjazdowym drużynie KS 1999 Łopuchowo w stosunku 3:2.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Kamil Łuczak, mateusz Kuliński, Mateusz Jaworski, Rafał Półtorak, Maciej Bogucki, Sławomir Staniszewski, Alan Tomaszewski, Patryk Siwka, Norbert Szklarz, Zbigniew Kościański (80 Damian Nowaczyk)

Następny mecz ligowy zespół Czarnych Czerniejewo rozegra w niedzielę 7 czerwca na własnym trenie, w którym to o godzinie 14.00 podejmować będzie drużynę Maratończyka Brzeźno.