Trzecia wygrana z rzędu hokeistów Stelli

2019-09-28

W sobotę, 28 września, na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Sportowej w meczu 3. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno podejmował Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gnieźnian. Już  w 3, minucie bramkę dającą stellistom prowadzenie zdobył Marcel Jędro. Chwilę później było już 2:0 dzięki trafieniu  Dawida Wojciechowskiego. W 23, minucie Jakub Cholewa zdobył bramkę kontaktową, ale cztery minuty później ładną, indywidualną akcją popisał się Maksymilian Meler ustalając wynik pierwszej połowy na 3:1.  Po przerwie goście ponownie zdobyli kontaktową bramkę, W 49. minucie "krótki róg" wykorzystał Kamil Gryka. Końcówka spotkania należała już jednak do gospodarzy. W 56. minucie po silnym pchnięciu z "krótkiego rogu"  na 4:2 podwyższył Marcin Lewartowski, a trzy minuty później Piotr Stefański ustalił  wynik spotkania na 5:2. Trzecia wygrana z rzędu umocniła zespół Stelli na pozycji wicelidera tabeli, przy czym gnieźnianie mają tyle samo punktów co prowadząca drużyna MKS Środa Wielkopolska.