Trzecia z rzędu wygrana Czarnych Czerniejewo

2014-10-26

Znacznie lepiej niż KS Gniezno, w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. radzi sobie nasz drugi przedstawiciel z powiatu gnieźnieńskiego drużyna Czarnych Czerniejewo.

Podopieczni Bartłomieja Figasa, zapisali na swoim koncie już trzecie zwycięstwo z rzędu. Po wcześniejszych wygranych meczach z rezerwami Polonia Środa Wielkopolska oraz Pogonią Książ Wielkopolski. Następny komplet trzech punktów zespół z Czerniejewa zapisał na swoim koncie w sobotę 25 października na własnym trenie pokonując zespół KS Łopuchowo w stosunku 3:1 mimo że od 3 minuty to goście zajmujący przedostatnią pozycję w ligowej tabeli prowadzili 1:0 z gospodarzami. Po straconej bramce do głosu doszli czerwono-czarni aplikując swojemu rywalowi jeszcze do końca pierwszej połowy dwa gole. W 38 minucie do stanu 1:1 w drużynie gospodarzy doprowadził Norbert Szklarz pokonując bramkarza gości z 5. metra po wcześniejszym obsłużeniu go przez Alana Tomaszewskiego. Druga bramka dla Czarnych Czerniejewo, którą podopieczni Bartłomieja Figa ustalili wynik pierwszej połowy na 2:1 została zdobyta w doliczonym czasie gry. W 46 minucie gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Kuliński, wykorzystując pewnie podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu w polu karnym drużyny z Łopuchowa na Norbercie Szklarzu.

Po zmianie stron przy licznych niewykorzystanych sytuacjach do zdobycia następnych goli przez zawodników z Czerniejewa między innymi : Bartosza Kozioła, Damiana Szczepaniaka czy Michała Goździewskiego, po których obrońcy gości ratując swój zespół przed utratą bramki wybijali piłkę zmierzającą do bramki z jej linii  Przysłowiową kropkę nad ,,i” drużyna z Czerniejewa, postawiła w 65 minucie. Trzeciego gola dla czarwono-czarnych na swoim koncie zapisał Damian Szczepaniak pokonując bramkarza z Łopuchowa po strzale z 11. metra po wcześniejszym zagraniu piłki do niego przez Norberta Szklarza. A że więcej bramek w sobotnim meczu, który przebiegał pod dyktando gospodarzy już nie padło. To spotkanie zakończyło się po niezbyt udanym początku w wykonaniu zespołu z Czerniejewa zwycięstwem podopiecznych Bartłomieja Figasa w stosunku 3:1.

Po tym zwycięstwie Czarni Czerniejewo, w tabeli poznańskiej klasy A grupy 1. plasują się na 4. miejscu w ligowej tabeli z zdobytymi 20. punktami wywalczonymi w 6. wygranych spotkaniach przy 2. remisach i przy 2. porażkach i zdobytymi 27. golach i straconych 14. bramkach.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Rafał Półtorak, Mateusz Kuliński, Jakub Maćkowiak, Patryk Kusy, Maciej Bogucki (78’ Nartosz Kozioł), Rafał Wawrzyniak, Norbert Szklarz, Alan Tomaszewski (60’ Patryk Malinger), Zbigniew Kościański (46’ Damian Szczepaniak), Sławomir Staniszewski (60’ Michał Goździewski).

Kolejne spotkanie Czarni Czerniejewo, rozegrają na wyjeździe w dniu 2 listopada kiedy to o godzinie 14.00 będą podejmowani w Brzeźnie przez miejscowy zespół Maratończyka.