Trzecie miejsce drużyny Husarza w Wierzbinie

2019-04-29

W sobotę, 27 kwietnia w Wierzbnie (okolice Ostrowa Wielkopolskiego) odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w zapasach w stylu wolnym.

W zmaganiach uczestniczyło 72 zawodników z 6 klubów. Drużynowo gnieźnieński Klub Sportowy Husarz Gniezno uplasował się na 3 miejscu za Ceramikiem Krotoszyn (1 miejsce) i Tęczą Środa Wielkopolska (2 miejsce). W imprezie starowały ponadto – Sobieski Poznań, Zapasy Plewiska i UKS Odolanów.

Pierwszą stolicę Polski reprezentowało 11 sportowców.

Złote krążki i tytuły mistrzowskie wywalczyli – Matylda Dziadoszek (26kg), Mateusz Dziadoszek (36kg) i Eryk Bogucki (46kg).

Srebrne medale zdobyli – Antoni Skupin, Alan Woźniak, Jan Skupin, Alan Bogucki i Jakub Budny.

Na trzecim miejscu podium stanęli – Gabriela Dynaryńska, Ignacy Szarzyński, Dominik Dynaryński.

Bardzo interesujący pojedynek odbył się w walce finałowej w kategorii wagowej 36 kg, gdzie naprzeciw siebie stanęli w bratobójczym boju dwaj zawodnicy Husarza – Jan Skupin i Mateusz Dziadoszek. Po zaciętej walce lepszy okazał się Mateusz i to on zdobył najwyższe trofeum.

Młodzi sportowcy z Gniezna zaprezentowali się wyśmienicie w nowych kostiumach zapaśniczych, które otrzymali na Święta Wielkanocne od Prezydenta Miasta Pana Tomasza Budasza. Zarząd Klubu Sportowego Husarz Gniezno pragnie serdecznie podziękować Panu Prezydentowi za wiarę w sportowe umiejętności i pokładane nadzieje w młodych zapaśników naszego miasta.

Ponadto w miniony weekend dwóch zapaśników z Gniezna wzięło udział w Mistrzostwach Polski seniorów w stylu wolnym, które odbyły się w Bydgoszczy. Start w najważniejszej imprezie w kraju w stylu wolnym był dla naszych sportowców inicjacją, formą zdobycia doświadczenia i obycia wśród najlepszych zawodników Polski. Gnieźnianie uplasowali się odpowiednio - Michał Siudziński w kategorii 86 kg na 5 pozycji, a Szymon Bereźnicki w kategorii wagowej 65 kg na 10 miejscu.