Trzecie miejsce w lidze młodzików starszych Mieszka-Carbon I Gniezno roczniaka 2001

2014-06-21

Podopieczni Marcina Sporakowskiego, w sobotę 21 czerwca meczem wyjazdowym w Owińskach zakończyli rozgrywki wiosenne sezonu 2014. Przeciwnikiem młodzików starszych Mieszka–Carbon I Gniezno, zajmujących trzecie miejsce w tabeli ligowej przed tym spotkaniem była piąta drużyna rozgrywek Junior Koziegłowy.

Spotkanie zgodnie z przewidywaniami przed meczowymi zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem zespołu Mieszk-Carbon I Gniezno, który gładko pokonał drużynę Juniora Koziegłowy w stosunku 5:0. Tym zwycięstwem zespół młodzików starszych Mieszka-Carbon I Gniezno, przypieczętował swoją trzecią pozycje w ligowej tabeli w rozgrywkach rundy wiosennej sezonu 2014. Gnieźnianie tą pozycje wywalczyli zdobywając w 10-ciu meczach 20 punktów przy zdobytych 29 golach i straconych zaledwie 9 bramkach. Drugie miejsce w roczniku 2001 przypadło zespołowi Suchary Suchy Las z zdobytymi 21 punktami. Rozgrywki w poznańskiej lidze młodzika D1 gr. 1 wygrała drużyna  Lipna Stęszewa z 23 oczkami.

Wracając jednak do samego sobotniego meczu pomiędzy Juniorem Koziegłowy a Mieszkiem-Carbon I Gniezno. To gnieźnianie prowadzenie jedną bramką mogli objąć już w 18 minucie, gdyby podyktowany rzut karny dla gnieźnian po faulu na Oskarze Łuszczyńskim na bramkę zamienił Bartosz Goździewski. To co nieudało się Bartoszowi Goździewskiemu wcześniej udało się w 21 minucie Jakubowi Goździewskiemu. Gnieźnianin zdobywając gola po celnym ulokowaniu piłki w bramce gospodarzy z 7-go metra wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Ten sam zawodnik był autorem drugiej bramki zdobytej w 34 minucie, kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał strzałem z 16-go metra. Prowadzeniem 2:0 Mieszka-Carbon I Gniezno zakończyła się pierwsza polowa meczu, który w tym roczniku trwa 2x30 minut. W drugich trzydziestu minutach spotkania gnieźnianie zaaplikowali swoim przeciwnikom kolejne trzy gole nie tracąc przy tym żadnego. Hattricka w tej części gry zapisał na swoim koncie Kamil Kmieć, który zdobył wszystkie trzy bramki dla Mieszka-Carbon I Gniezno, pokonując golkipera gospodarzy w 40’, 51’ oraz 60 minucie. Ostatecznie spotkanie w Owińskach pomiędzy Juniorami Koziegłowy a Mieszkiem-Carbon I Gniezno, zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem młodych piłkarzy z grodu Lecha w stosunku 5:0.

Skład młodzików starszych Mieszka-Carbon I Gniezno: Miłosz Król, Aleks Błaszak, Wojciech Fabiś, Bartosz Goździewski, Jakub Goździewski, Kamil Kmieć, Mateusz Krupka, Bartosz Goździewski, Oskar Łuszczyński, Michał Mól, Krzysztof Staszewski, Eryk Bembenek, Bartosz Dziekanowski, Kacper Konieczny.- Trener Marcin Sporakowski.