Trzecie miejsce w tabeli Stelli Niechan Gniezno

2015-03-15

W sobotę 14 marca w hali GOSiR tenisistki stołowe Stelli Niechan Gniezno rozgrywały dwa mecze 1 ligi kobiet.

W pierwszym gospodynie pokonały w ładnym stylu drużynę Galaxy Białystok 8:2. Punkty dla stelistek zdobyły: Emilia Kijok i Paulina Nowacka po 2, Monika Jacek i Agata Klabińska po 1 oraz deble: Kijok - Jacek i Nowacka - Klabińska. Dla zespołu Galaxy obydwa swoje mecze wynikiem po 3:2 w setach wygrała Litwinka JolitaSokolovkyte.

Po południu przeciwnikiem stelistekbył wicelider tabeli Chrobry Międzyzdroje. Był to od początku niezwykle wyrównany mecz. W najciekawszym meczu otwarcia grając mocno rotacyjnie i konsekwentnie Paulina Nowacka pokonała 3:2 liderkę gości Joannę Kiedrowską. Była to pierwsza porażka Kiedrowskiej w lidze po 28 zwycięstwach. Młoda Agata Klabińska nie dała rady doświadczonej, grającej nietypowym stylem gry  Sylwii Wandachowicz. Słabiej zagrała Emilia Kijok z szybko grającą Anna Zielińską. Natomiast niezwykle dramatyczny, ale zwycięski 3:2 pojedynek stoczyła Monika Jacek z Wiolettą Witkowską. W tym momencie było 2:2. Przełomowe dla końcowego wyniku były gry deblowe. Emilia Kijok i Monika Jacek prowadziły 2:1 z parą Zielińska-Witkowska. Za chwilę na numeratorach przy  stołach widniał wynik 2:2 w setach. Rozpoczęły się decydujące piąte sety. Początek wyrównany, jednak szczęcie w końcówkach uśmiechnęło się równolegle do obu par gości i wynik 2:4. W kolejnej grze rewelacyjnie grająca Paulina Nowacka dosłownie nie dała szans Annie Zielińskiej wygrywając 3:0. W tym samym momencie na drugim stole ważny pojedynek toczyła Agata Klabińska z Witkowską. Pierwsze dwa sety dla przeciwniczki. Potem pewne dwa zwycięstwa dla Agaty. Piąty set jednak dla Witkowskiej. Zupełnie podobny przebieg miał pojedynek  Moniki Jacek zWandachowicz. Pierwsze dwa sety dla Wandachowicz. Potem zmiana taktyki i doprowadzenie do remisu 2:2. Piąty set „punkt za punkt” ale w końcówce jednak doświadczenie pozwoliło przeciwniczce wygrać 11:8. W ostatnim meczu Emilia Kijok uległa Joannie Kiedrowskiej 1:3. Końcowy wynik 7:3 dla zespołu z Międzyzdrojów nie oddaje dramaturgii przebiegu meczu. Oba mecze z pewnością mogły się podobać kibicom.

Po tych zwycięstwach druzyna Stelli Niechan Gniezno zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Kolejny mecz stlistki rozegrają u siebie 11 kwietnia z drużyną Noteci Inowrocław.

Również w sobotę dwa wyjazdowe mecze rozgrywały młode zawodniczki rezerw Stelli Niechan. W pierwszym pewnie wygrały z zespołem UKS Słowian Mrowino. W tym meczu rewelacją okazała się dziesięcioletnia Zuzia Lewandowska wygrywając po ładnej grze niespodziewanie oba pojedynki singlowe i w grze deblowej. Drugi mecz z UKS Nałęcz Ostroróg był bardziej wyrównany. Jednak i tutaj młode tenisistki Stelli Niechan pewnie wygrały 7:3. Po dwa punkty w tym meczu zdobyły: Martyna Urbaniak, Anita Chudy i Barbara Jóźwiak oraz debel: Urbaniak-Chudy. Po tych zwycięstwach nasz zespół awansował na drugie miejsce w tabeli 2 ligi.  Był to udany weekend podopiecznych trenerów : Eugeniusza Krugera i Tadeusza Nowaka.