Trzecie zimowe zwycięstwo Mieszka Gniezno!

2017-02-18

W potyczce dwóch liderów grup klasy okręgowej (wielkopolskiej grupy wschód oraz pilskiej grupy południe), piłkarze gnieźnieńskiego Mieszko pokonali wysoko w sobotę 18 lutego na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiasta mieszczącym się przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie zespół Wełny Skoki w stosunku 4:0.

Tym samym podopieczni Czesława Jakołcewicza, w ramach trwających przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód wygrali trzeci zimowy sparing w tym roku przy jednej doznanej porażce.

Początek sobotniego test meczu upłynął pod znakiem optycznej przewagi gości ze Skoków. Wełna więcej utrzymywała się przy piłce i sprawiała lepsze wrażenie od mieszkowców. W 19 minucie to jednak gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0. Tomasz Bzdęga znalazł się w dogodnej pozycji strzeleckiej i nie dał szans golkiperowi Wełny. Potem nadal grę próbowali prowadzić piłkarze ze Skoków, jednak nie przykładało się to na jakieś klarowne okazję pod bramką Pawła Besera i pierwsza połowa, przeciętna w wykonaniu gnieźnian, zakończyła się ich jednobramkowym prowadzeniem.

Kilka minut po wznowieniu gry w drugiej części, drużyna z grodu Lecha kilka razy bardzo poważnie zagroziła bramce gości. Dało to efekty bramkowe w 52 i 53 minucie kiedy to najpierw gola zdobył Jacek Kopaniarz, a kilkadziesiąt sekund później Oskar Wegnerski. Ten sam zawodnik ustalił wynik tego meczu w 69 minucie i ostatecznie sparing zakończył się przekonywującym zwycięstwem Mieszka 4:0.

W drużynie biało-niebieskich zabrakło w sobotnim meczu kontuzjowanych Krzysztofa Jackowiaka i Adama Koniecznego, a także Adriana Bartkowiaka i Dariusza Urbaniaka. Kolejny sparing mieszkowcy rozegrają za tydzień w sobotę 25 lutego również w Gnieźnie, kiedy to podejmować będą o godzinie 10.00 w piątym meczu kontrolnym tej zimy zespół Sokoła Damasławek.

Mieszko Gniezno – Wełna Skoki 4:0 (1:0)

Bramki: Oskar Wegnerski 2x (53,69), Tomasz Bzdęga (19), Jacek Kopaniarz (52) – dla Mieszka

„Mieszko”: Paweł Beser (46 Patryk Szafran) – Łukasz Mokrzycki (40 Karol Purol), Michał Steinke, Dawid Urbaniak, Adrian Franczak – Damian Garstka (60 Michał Wiśniewski), Wojciech Gąsiorowski (60 Mateusz Francuszkiewicz), Mikołaj Zawadka, Tomasz Bzdęga, Filip Kruczyński (46 Oskar Wegnerski) – Jacek Kopaniarz (60 Tomasz Kaźmierczak)

Źródło – mieszko-gniezno.pl (opracowanie i foto Roman Strugalski)