Trzecie zwycięstwo w czwartym testmeczu Pelikana Niechanowo

2014-02-16

Trzecioligowa Formacja Port 2000 Mostki to jak dotąd najbardziej wymagający sparingpartner z jakim przyszło zmierzyć się podczas zimowych przygotowań podopiecznym Mariusza Bekasa. Mimo tego zielono-czarni odnieśli trzecie zwycięstwo w czwartym testmeczu, pokonując rywala 1:0.

W spotkaniu rozgrywanym na sztucznej murawie w Grodzisku Wielkopolskim trener naszego zespołu nie mógł skorzystać z dwóch napastników. Z powodu kłopotów z kolanem ponownie nie mógł zagrać Łukasz Zagdański, a sprawy zawodowe zatrzymały Damiana Szczepaniaka. Początek sobotniego sparingu był bardzo obiecujący dla niechanowian. Już w 4 minucie zielono-czarni mogli prowadzić, jednak Forrmacja miała w swoich szeregach Łukasza Merdę. Golkiper Formacji w bardzo dobrym stylu obronił strzał głową Stefana Trawińskiego, który próbował wykorzystać precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Roszaka. Kilkanaście sekund później, ponownie po dośrodkowaniu Roszaka tyle tylko z rzutu rożnego, do sytuacji strzeleckiej doszedł Przemysław Otuszewski. Niestety jego precyzyjne uderzenie głową ponownie w sobie tylko znany sposób obronił były golkiper Cracovii. W kolejnych fragmentach więcej "z gry" miał trzecioligowiec z Mostków. Nasi rywale prowadzili grę ale nie potrafili sobie wypracować klarownej okazji bramkowej. Taką mieli natomiast niechanowianie. W 21 minucie po podaniu od Macieja Wojciechowskiego oko w oko z Merdą znalazł się Bartosz Ciarkowski ale jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką. Trzy minuty później stuprocentową okazję wypracowali sobie gracze Formacji. Najpierw z rzutu wolnego dośrodkował Tomasz Ruminkiewicz, na "długim" słupku piłkę przechwycił Tomasz Pawlak i zagrał ją wzdłuż bramki Krystiana Paplaczyka. Tam odnalazł się Piotr Okuniewicz ale mając przed sobą pustą bramkę Pelikana, w decydującym momencie nie trafił w piłkę. W pierwszej połowie nic więcej interesującego już się nie wydarzyło i na przerwę obie jedenastki schodziły z bezbramkowym remisem.

Po przerwie pierwsi zaatakowali zawodnicy Pelikana. W 54 minucie sam przed Danielem Tomczakiem znalazł się Paweł Ignasiński ale jego strzał oddany z linii pola karnego przeszedł tuż obok bramki. W 68 minucie zespół z Mostków miał drugą w tym pojedynku "setkę". Tym razem Tomasz Pawlak wykorzystał bałagan w "przemeblowanej" defensywie zielono-czarnych i wyszedł sam na sam z Damianem Zamiarem. Na szczęście kapitalną interwencją popisał się golkiper Pelikana, który wybił piłkę na rzut rożny. Osiem minut potem ponownie przed szansą stanęli goście z Niechanowa. Tym razem piłka spadła pod nogi Markowi Zamiatale, który był conajwyżej dwa metry przed bramką Formacji. Niestety strzał młodego niechanowianina poszybował nad bramką. Jedyny gol meczu padł w 82 minucie. Najpierw z rzutu rożnego dośrodkował Mikołaj Mazurkiewicz. Mocnym strzałem popisał się Przemysław Otuszewski jednak Daniel Tomczak zdołał odbić futbolówkę wprost pod nogi Michała Steinke, który przy próbie dobitki został zaatakowany "nakładką" przez jednego z defensorów. Arbiter podyktował rzut wolny pośredni z pięciu metrów, który po krótkim rozegraniu z Otuszewskim na gola zamienił "Szierer". Pięć minut przed końcem ostatni zryw zaprezentowali nasi rywale. Tym razem sprzed pola karnego strzelał Krzysztof Piosik, piłka po drodze odbiła się rykosztem od jednego z graczy Formacji i kiedy wydawało się, że może wpaść do niechanowskiej siatki pewnie złapał ją Damian Zamiar.

Ostatecznie czwarty tegoroczny sparing Pelikana zakończył się wygraną 1:0. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że drużyna z Mostków była najlepszą spośród wszystkich z którymi przyszło zmierzyć się podopiecznym Mariusza Bekasa w dotychczasowych grach kontrolnych. Za tydzień gramy z kolejnym trzecioligowcem, tym razem w Bydgoszczy z Unią Solec Kujawski.

Bramka: Michał Steinke (82) dla Pelikana

"Pelikan": Paplaczyk (46 Zamiar) - Polerowicz (46 Testowany), Steinke, Trawiński (66 Zamiatała), Kowalewski (46 Siuda) - Wojciechowski (64 Stachowiak), Ignasiński (62 Staniszewski), Otuszewski, Roszak (62 Stupczyński), Ciarkowski (64 Wiśniewski) - Chopcia (52 Mazurkiewicz)