Trzecioligowiec z Gniezna lepszy od drugoligowca z Katowic

2018-07-11

Pierwszy pojedynek sparingowy mają za sobą piłkarze beniaminka III ligi - Mieszka Gniezno. W środowe popołudnie 11 lipca podopieczni Mariusza Bekasa pokonali w Grodzisku Wielkopolskim drugoligowy Rozwój Katowice 3:1.

Pojedynek z drugoligowcem rozpoczął się dla biało-niebieskich bardzo pomyślnie. Już pierwsza akcja mieszkowców, w 2 minucie, zakończyła się golem. Radosław Mikołajczak "urwał" się defensywie katowiczan i dograł piłkę do Adama Koniecznego, który strzałem z bliska pokonał Bartosza Golika.   W kolejnych minutach gra była wyrównana, ale to Rozwój doprowadził do remisu. W 19 minucie piłkę w środkowej strefie stracił Konieczny, katowiczanie szybko przedostali się pod bramkę, w której stał Szymon Lewandowski i tam zagranie Damiana Niedojada do własnej bramki skierował testowany w zespole Mieszka -  Wiktor Babiński. Po tym trafieniu do głosu doszli rywale gnieźnian, ale nie przełożyło się to na sytuację bramkowe. W 34 minucie ładnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Dawid Radomski i Golik był bezradny. Wynik pierwszej części na 3:1 dla trzecioligowca z Gniezna ustalił Gracjan Goździk, który po szybkim kontrataku znalazł się sam przed golkiperem rywali i strzałem po ziemi pokonał go po raz trzeci.

W drugiej połowie na boisku pojawiły się w obu ekipach zupełnie inne jedenastki. Przez większą część tej odsłony więcej przy piłce utrzymywali się mieszkowcy, ale nie udało się wykorzystać żadnej ze stworzonych okazji. Katowiczanie natomiast raz stanęli przed szansą zdobycia gola, jednak piłka uderzona przewrotką przez Bartosza Marchewkę trafiła w słupek bramki w której stał Konrad Syldatk.

Ostatecznie ten pojedynek zakończył się w sumie zasłużonym zwycięstwem Mieszka 3:1, ale nie tylko wynik może napawać optymizmem, ale również gra jaką zaprezentowali gracze ze Strumykowej.
 
W sobotę 14 lipca podopiecznych Mariusza Bekasa czeka druga letnia sparingowa potyczka. Tym razem z trzecioligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki, a spotkanie to odbędzie się w Jarocinie o godzinie 12.00.

Bramki: Adam Konieczny (2), Dawid Radomski (34), Gracjan Goździk (44) - dla Mieszka, Wiktor Babiński (19 samobójcza) - dla Rozwoju

"Mieszko": (I połowa) Szymon Lewandowski, Wiktor Babiński, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Igor Łuszczewski, Marcin Trojanowski, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Radosław Mikołajczak, Adam Konieczny, (II połowa) Konrad Syldatk, Krzysztof Hondzyński, Taras Maksymiv, Marcin Tomaszewski, Miłosz Brylewski, Tomasz Kaźmierczak, Mateusz Ławniczak, Damian Pawlak, Mateusz Roszak, Krzysztof Wolkiewicz, Omar Camara

Mieszko Gniezno/ foto archiwum SportGniezno.pl
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,trzecioligowiec-z-gniezna-lepszy-od-drugoligowca-z-katowic.html