2014-03-15

Ledwo zakończyły się rozgrywki w 2013 roku a już prezentujemy regulamin do kolejnej III edycji.

Regulamin III edycji sezon 2014

1.    Organizatorem rozgrywek jest Producent Mebli KaPi oraz OSiR w Trzemesznie.

2.    W rozgrywkach TLPNN mogą brać udział zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat (decyduje data urodzenia, zawodnicy, którzy nie skończyli jeszcze 18 lat w chwili meczu muszą mieć pozwolenie rodziców na uczestnictwo w TLPNN).

3.    Drużyny muszą liczyć minimum od 8 do 16 zawodników.

4.    Mecz trwa 2 x 20 minut i 5 minut przerwy.
5.    W trakcie meczu drużyna może dokonać dowolną ilość zmian.
6.    Zawodnicy mogą grać jedynie w sportowym obuwiu (płaska podeszwa) i jednolitych strojach.
7.    Wszyscy uczestnicy muszą przestrzegać  Regulaminu „Moje boisko Orlik 2012„  przy hali OSiR w Trzemesznie.
8.    Zespół reprezentuje wobec sędziego zawodnik, który na sprawozdaniu jest zaznaczony jako kapitan, a wobec organizatora kierownik drużyny lub zawodnik, który podczas ostatniego meczu był kapitanem. Kierownik drużyny musi być wpisany na liście zgłoszeniowej do III edycji TLPNN, jako opiekun drużyny. Kierownik drużyny ma obowiązek podać na liście zgłoszeniowej swój adres, telefon kontaktowy oraz adres e-mail.
9.    Zawodnik może brać udział w turnieju tylko wtedy, gdy został on wcześniej zgłoszony wraz z następującymi danymi:
a)    Nazwisko i imię zawodnika
b)    Data urodzenia
c)     Miejsce zamieszkania
d)    Potwierdzenie lekarza o zdolności zawodnika do gry ( badanie jest ważne na okres 1 edycji).
e)    Zawodnicy, którzy nie ukończyli 18 roku życia muszą przedstawić pisemną zgodę na grę rodziców lub prawnych opiekunów.
10.    W czasie III edycji TLPNN jeden zawodnik może reprezentować tylko jedną drużynę.
11.    W turnieju mogą brać udział jedynie zawodnicy  niezrzeszeni w klubach sportowych – osoby,  które od 01.01.2013r. nie uczestniczyły w rozgrywkach organizowanych przez OZPN lub PZPN  (nie dotyczy zawodników urodzonych w 1995r. i młodszych).
12.    Zawodników można zgłaszać do końca pierwszej rundy rozgrywek. Każdy nowo zgłoszony zawodnik musi spełnić wszystkie warunki określone w regulaminie TLPNN. Po rozegraniu pierwszego meczu drużyna może zgłosić maksymalnie dwóch zawodników. Nowych zawodników można zgłaszać najpóźniej 15 minut przed meczem, w którym chce on wystąpić.
13.    Wpisowe do udziału w TLPNN KaPi ORLIK CUP 2014 wynosi 500,00 zł. Wpisowe należy wpłacić przelewem na konto organizatora: PBS w Janikowie o/ Trzemeszno                24 8185 0006 0300 3235 2000 0001. Termin dokonania wpłaty wpisowego mija 18.04.2014r. Wpłata wpisowego w terminie jest wymogiem wzięcia udziału drużyny w TLPNN ORLIK CUP 2014. W przelewie prosimy zaznaczyć: wpisowe do TLPNN oraz nazwę drużyny. Faktury wystawiane są na życzenie wpłacającego.
14. Drużyny ubezpieczają się we własnym zakresie. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za następstwa nieszczęśliwych wypadków.
15.    W czasie trwania meczu prawo zwrócenia się do sędziego ma tylko kapitan zespołu.
16.    Sprawozdanie z meczu:
a)    Kierownicy drużyn grających mecz „ u siebie” są zobowiązani do zgłoszenia się, co najmniej 20 minut przed meczem do sędziego stolikowego celem wypełnienia sprawozdania. Są oni zobowiązania do oddania wypełnionego sprawozdania w ciągu 5 minut od jego otrzymania.
b)    Kierownicy drużyn „na wyjeździe” są zobowiązani do zgłoszenia się, co najmniej 15 minut przed meczem sędziego stolikowego celem wypełnienia sprawozdania. Są oni zobowiązani do oddania wypełnionego sprawozdania w ciągu 5 minut od jego otrzymania.
c)    W przypadku, gdy pkt. a) lub b) pkt. 15 nie zostaną spełnione drużyny winne mogą zostać ukarane walkowerem dla przeciwnika.
d)    Jako drużynę grającą u siebie traktuje się drużynę wymienioną, jako pierwszą w terminarzu, natomiast na wyjeździe drużynę wymieniona, jako druga.
e)    Organizatorzy mają prawo do udzielenia wszystkich informacji związanych z meczami, udzielanych radiu, telewizji, gazetom oraz publikacji ich na stronach internetowych.
17.     Na ławce rezerwowych mogą przebywać wyłącznie osoby będące w stroju sportowym i wpisane do sprawozdania, jako zawodnicy. Ponadto, na ławce rezerwowych może przebywać jedna osoba, która jest wpisana na zgłoszeniu drużyny oraz wpisana do sprawozdania, jako kierownik drużyny. Powyższa osoba musi spełniać wszystkie wymogi niniejszego Regulaminu poza obowiązkiem posiadania stroju sportowego, zachowywać się odpowiedzialnie oraz podlega on jurysdykcji sędziego tak samo jak zawodnik z pola ( żółte i czerwone kartki).
18.    Drużyna do meczu musi przystąpić w pięcioosobowym składzie. W momencie, gdy nie wystawi pięciu zawodników przegrywa mecz walkowerem.
19.    Zawodnik, który będzie na boisku pod wpływem alkoholu ukarany zostaje czerwoną kartką i automatycznie zawieszony na sześć spotkań.
20.    Mecze odbywają się zgodnie z przekazanym drużynom terminarzem. Organizatorzy w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zastrzegają sobie prawo do zmiany terminów meczów i o poinformowaniu kierowników drużyn na dwie godziny przed ich rozpoczęciem.
21.    Warunki odsunięć zawodników od meczów:
·    3 żółte kartki – odsunięcie od jednego meczu
·     2 żółte kartki w meczu i w konsekwencji czerwona są traktowane jak dwie żółte kartki
·    czerwona kartka – decyzję o odsunięciu podejmują sędziowie meczu wspólnie z koordynatorem ligi, decyzja przekazana będzie najpóźniej 30 minut po zakończeniu meczu kierownikowi drużyny
·    czerwona kartka za słowne znieważenie sędziego w trakcie spotkania - kara 6 meczy zawieszenia
·    kary nałożone przez sędziego - organizatorów są ostateczne i nie podlegają protestowi
22.    Kary za nie sportowe zachowanie się poza boiskiem oraz nie przestrzeganie regulaminu „Moje boisko – Orlik 2012”.
·    Uczestnika TLPNN – odsunięcie od następnego meczu aż do całkowitej dyskwalifikacji;
·    Drużyny – odjecie punktów w tabeli generalnej, w szczególnych przypadkach dyskwalifikacja drużyny.
23.    Struktura rozgrywek: Mecze rozgrywane są sposobem ligowym. O końcowym miejscu w tabeli decyduje kolejno:
·    Ilość zdobytych punktów ( 3 za zwycięstwo, 1 za remis, 0 za przegraną)
·    Bezpośrednie mecze. W przypadku, gdy 3 lub więcej drużyn będzie miało tą samą ilość punktów to układa się wtedy tabele między tymi zespołami
·    Większa różnica bramek
·    Większa liczba zdobytych bramek
·    Seria rzutów karnych
24.    Zawody należy zweryfikować, jako walkower na niekorzyść drużyny, która ( której):
·    Zostanie zawieszona w prawach uczestnictwa w rozgrywkach
·    Z własnej winy nie staje do zawodów lub spóźni się więcej niż 10 minut od terminu meczu określonego w terminarzu
·    Nie zgodzi się na prowadzenie zawodów przez wyznaczonego sędziego
·     Brał udział zawodnik nieuprawniony lub uprawniony na podstawie przedłożonych przez zespół niewiarygodnych dokumentów
·    Przed zakończeniem opuści boisko lub, w której liczba zawodników mogących grać będzie mniejsza niż 3
·    Zawodnik czynnie znieważył sędziego
·    Zawodnik wykluczony z gry przez sędziego nie opuścił boiska w ciągu 1 minuty
·    Kapitan notorycznie nie będzie dostarczał sędziemu sprawozdania z meczu w terminie określonym w niniejszym regulaminie
25.    W przypadku walkoweru:
·    Wynik 5: 0 dla drużyny, której przyznano walkower
·    Za I i II walkower drużyna zostaje ukarana karami pieniężnymi w wysokości 30, 00 zł. Brak wpłaty równa się z niedopuszczeniem do następnego meczu.
·    3 walkower powoduje automatycznie wykluczenie drużyny z rozgrywek TLPNN. Gdy drużyna zostaje wykluczona przed rozegraniem połowy meczów wszystkie jej wyniki zostają anulowane. W Przypadku rozegrania połowy lub więcej spotkań następnym jej przeciwnikom zostaje przyznane zwycięstwo wynikiem 5:0.
26.    Podstawowe przepisy gry:
·    w grze bierze udział 5 zawodników + bramkarz
·    drużyna po otrzymaniu czerwonej kartki gra 2 minuty w osłabieniu po upływie 2 minut drużyna ma prawo do uzupełnienia składu, jeżeli w trakcie gry w osłabieniu drużyna osłabiona straci bramkę automatycznie może uzupełnić skład. Natomiast, jeżeli drużyna osłabiona strzeli bramkę w trakcie kary nie może uzupełnić składu do upłynięcia 2 minut od otrzymania kary
·    drużyna, która w czasie 2minut otrzyma dwie czerwone kartki przegrywa mecz walkowerem
·    zawodnik otrzymujący czerwoną kartkę zobowiązany jest w ciągu 1min opuścić plac gry i udać się do szatni lub na trybuny
·    zabrania się gry wślizgiem, każdy wślizg traktowany jest jako faul
·    rzuty rożne oraz z autu wykonywane są nogą
·    rzuty z autu wybijane muszą być z linii lub poza boiskiem ze stojącej piłki, auty wybijane z boiska będą oddawane drużynie przeciwnej
·    bramkarz wznawia grę od bramki rzutem lub kopnięciem piłki
·    za faul w polu karnym sędzia dyktuje rzut karny
27.    Drużynie wykluczonej z rozgrywek nie przysługuje zwrot kosztów.
28.    Protesty dotyczące zawodów muszą być zgłaszane pisemnie do organizatora najpóźniej godzinę po zakończonym meczu.
29.    Drużyny zobowiązane są do utrzymania porządku w szatniach. Klucze od szatni przed meczem otrzymuje kierownik drużyny i oddaje po meczu portierowi. Ewentualne szkody zostaną usunięta na koszt drużyny, która dokonała zniszczeń.
30.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty materialne uczestników, poniesione podczas trwania rozgrywek.
31.    Zawodnicy i osoby funkcyjne, akceptując regulamin i biorąc udział w rozgrywkach TLPNN udzielają jednocześnie zgodę na bezpłatne wykorzystywanie ich imion i nazwisk oraz zdjęć, dalej zwanych „wizerunkiem” przez Producenta Mebli KaPi oraz OSiR Trzemeszno, który zastrzega, iż udzielona zgoda obejmuje bezterminowo, wykorzystanie wizerunku w celach promujących TLPNN oraz markę KaPi w zakresie określonym poniżej:
·    Utrwalenie i zwielokrotnienie fotografii oraz utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek, wszelkimi metodami oraz na wszelkich nośnikach w nieograniczonej liczbie egzemplarzy
·    Najem i dzierżawa egzemplarzy fotografii oraz audiowizualnych zawierających Wizerunek
·    Wprowadzanie fotografii oraz utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek do pamięci komputerów i serwerów sieci komputerowych, w tym sieci ogólnie dostępnych (np. Internet) i ich udostępnianie użytkownikom tych sieci oraz przesyłanie zapisów fotografii oraz utworów audiowizualnych zawierających wizerunek pomiędzy serwerami i użytkownikami sieci wszelkimi środkami przekazu i transmisji
·    Rozpowszechnianie fotografii oraz utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek Poprzez wielokrotne wystawianie, wyświetlanie, odtwarzanie oraz nadawanie i reemitowanie
·    Publikowanie zwielokrotnionych fotografii i utworów audiowizualnych zawierających Wizerunek w całości lub w części, w tym w wydawnictwach książkowych, prasie, w ulotkach, folderach oraz na plakatach, w tym dla celów informacji, promocji lub reklamy.
32.    Wszelkie sprawy sporne będą rozstrzygane przez organizatora rozgrywek.
33.    Przełożenie meczu wiąże się z opłatą w wysokości 30,00 zł, płatne u organizatora.
34.     Wyniki meczów oraz aktualne tabele TLPNN Kapi ORLIK CUP 2014 będą prowadzone na stronie internetowej www.kapi-cup-pl.
35.    Do ostatecznej interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator.