Trzemeszeńskie Gimnazjalistki na Mistrzostwach Polski

2014-06-09

W dniach od 3 do 5 czerwca reprezentantki Gimnazjum w Trzemesznie – Zuzanna Jatczak i Daria Skulska uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Swój udział w Mistrzostwach Polski dziewczęta wywalczyły przechodząc rewelacyjnie wcześniejsze etapy rywalizacji – II miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie Poznań Teren Wschód oraz I miejsce w województwie.

W kategorii dziewcząt walczyło 15 drużyn, które podzielono na cztery grupy. Zuzia i Daria trafiły do grupy B wraz z rówieśniczkami ze Ściechowa, Chełmna i Dobrzyniewa Dużego. W grupach zagrano systemem „każdy z każdym”. Do dalszej rywalizacji przechodziły po dwa najlepsze zespoły z danej grupy. Naszym zawodniczkom nie udało się wygrać żadnego grupowego pojedynku i przyszło im walczyć o miejsca XIII – XV. W meczu z gimnazjalistkami ze Słupi nasze uczennice okazały się lepsze i wygrały 3:0 (3:1, 3:0, 3:2) natomiast w pojedynku z dziewczętami z Chocianowic nieznacznie uległy i zanotowały na swoim koncie porażkę 1:3 (2:3, 3:1, 1:3, 0:3). Ostatecznie trzemesznianki zajęły XIV miejsce w Polsce. Z całym przekonaniem należy uznać udział dziewcząt w zawodach o takiej randze za wielki sukces.

 

Tabela końcowa:
1. Gimnazjum nr 1 Rawa Mazowiecka (łódzkie)
2. Gimnazjum nr 4 Chełmno (kujawsko-pomorskie)
3. Gimnazjum Barcin (kujawsko-pomorskie)
4. Gimnazjum Ściechów (lubuskie)
5. Publiczne Gimnazjum nr 1 Brzeg Dolny (dolnośląskie)
6. Gimnazjum nr 4 Krosno (podkarpackie)
7. Gimnazjum Otyń (lubuskie)
8. Gimnazjum Terpentyna (lubelskie)
9. Zespół Szkolno-Przedszkolny Dobrzyniewo Duże (podlaskie)
10. Gimnazjum nr 3 Sopot (pomorskie)
11. Gimnazjum nr 11 Tychy (śląskie)
12. Gimnazjum nr 31 Szczecin (zachodniopomorskie)
13. Gimnazjum Chocianowice (opolskie)
14. Gimnazjum Trzemeszno (wielkopolskie)
15. Gimnazjum Słupia (świętokrzyskie)

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego, Szkolny Związek Sportowy „Ziemia Lubuska” w Zielonej Górze oraz Gimnazjum w Drzonkowie. Uczestnicy mistrzostw zostali zakwaterowani w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Jest to piękny kompleks obiektów sportowych, w którym wychowali się i trenowali m.in. złoty medalista olimpijski w pięcioboju nowoczesnym z Barcelony (1992)  Arkadiusz Skrzypaszek i jego koledzy ze złotej drużyny – Dariusz Goździak i Maciej Czyżowicz.


Janusz Gerard Pyciak-Peciak – 3-krotny olimpijczyk, trener kadry USA w Pięcioboju Nowoczesnym powiedział: „Uwielbiam Drzonków … to według mnie najlepsze miejsce na Ziemi do uprawiania pięcioboju nowoczesnego.”

 

 

Marzena Stankowska (Gimnazjum w Trzemesznie) + foto

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,trzemeszenskie-gimnazjalistki-na-mistrzostwach-polski.html