Trzemesznianki wiodły prym

2017-09-25

W sobotę 23 września reprezentantki Kijkowego Trzemeszna uczestniczyły w zawodach nordic walking, które rozegrano w ramach piątej edycji Biegów Ulicznych OSHEE Barcin Biega.

Poza rywalizacją kijkarzy odbył się także bieg główny na dystansie 10 kilometrów oraz biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Start i meta usytuowane zostały na Stadionie Miejskim przy ul. Jakuba Wojciechowskiego a trasę poprowadzono ulicami miasta i duktem leśnym prowadzącym w kierunku Sadłogoszczy.

Dla zawodników nordic walking przygotowano pięciokilometrowy odcinek. Z trudami rywalizacji świetnie poradziło sobie osiem trzemesznianek. Dobrym wynikom sprzyjała niewątpliwie pogoda. Na drugim miejscu w kategorii kobiet dystans ukończyła Agnieszka Kędzierska (31,17 min.). Trzecia lokata wśród pań przypadła w udziale Kamili Kolberg 32,27 min.). Wysokie miejsca wywalczyły także – Magdalena Rosińska (33,17 min.), Marzena Stankowska (33,26 min.), Angelika Płachcińska (33,39 min.) i Małgorzata Szczudlik (34,43 min.) oraz Iwona Wiśniewska (36,39 min.) i Magdalena Sosnowska (37,04 min.).
W marszu udział wzięło 46 osób, w tym 29 kobiet. Organizatorem zawodów był Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji.