Trzy karne w jednym meczu

2014-03-02

Piłkarze Fary Pelikan Żydowo na własnym boisku w niedzielę 2 marca, rozegrali w ramach przygotowań do rundy wiosennej w rozgrywkach poznańskiej B klasy grupy 1 sezonu 2013/2014, drugi mecz kontrolny. Przeciwnikiem zielono-czerwony była ekipa Orkanu Jarosławiec występująca na co dzień w zmaganiach poznańskiej A klasy grupy 1. Podopieczni Bogdana Kozłowskiego po ubiegło tygodniowym zwycięstwie również u siebie z Orkanem Działyń w stosunku 5:2 i tym razem z placu gry schodzili jako zwycięzcy ogrywając zespół z Jarosławca w stosunku 2:1.

Gospodarze prowadzenie 1:0 w niedzielnym spotkaniu objęli już w 5 minucie. Gola dla zielono-czarnych  z podyktowanego rzutu karnego po wcześniejszym faulu na Macieju Nowickim zdobył Przemysław Różański. Drugi gola dla Fary Pelikan Żydowo, również z rzutu karnego został zdobyty w 35 minucie Tym razem w polu karnym w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości faulowany był Mateusz Trzaskawka a pewnym egzekutorem jedenastki w zespole zielono-czarnych ponownie okazał się Przemysław Różański.  Prowadzeniem 2:0 dla Fary Pelikan Żydowa zakończyła się pierwsza połowa niedzielnego meczu. Po zmianie stron w meczu został zdobyty tylko jeszcze jeden gol i ponownie z podyktowanego rzutu karnego tym razem na korzyść gości. W 55 minucie pewnym egzekutorem jedenastki w zespole z Jarosławca okazał się Kamil Krajewski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fary Pelikan Żydowo w stosunku 2:1 a wszystkie trzy bramki w niedzielnym meczu kontrolnym zostały zdobyte po rzutach karnych.

Kolejnym sparingpartnerem drużyny z Żydowa będzie w meczu wyjazdowym w najbliższą niedzielę ekipa GKS Gułtowach.

Skład Fary Pelikan: Alan Piechowiak, Dariusz Giszcyński, Bartosz Kaczmarek, Łukasz Nowicki, Sowiński, Marcin Wiśniewski, Maciej Nowicki, Karol Stein, Dawid Małecki, Krystian Małecki, Marcin Szykowny, mateusz Trzaskawka, Mariusz Hewner, Przemysław Gronek, Maciej Nowicki.