Trzy mecze kontrolne w przeciągu tygodnia Pelikana Niechanowo

2021-02-20

Seniorzy drużyny Pelikana, nie zasypują przysłowiowych ,,gruszek w popiele” intensywnie przygotowując się jako lider po rundzie jesiennej wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 3 do zmagań wiosennych sezonu 2020/2021.

Po zniesieniu obostrzeń z dniem 12 lutego związanych z niemożnością prowadzenia zajęć treningowych jaki i rozgrywania meczy kontrolnych przez zespoły piłkarskie uprawiających tą dyscyplinę iści amatorsko. Podopieczni grającego trenera Pelikana Niechanowo – Andrzeja Stefańskiego, szybko nadrabiają stracony czas intensywnie trenując jak i rozgrywając spotkanie kontrolne. Zielono-czarni w przeciągu ostatniego tygodnia rozegrali aż trzy mecze kontrolne odnotowując w nich dwa zwycięstwa oraz jeden remis. Obecnie przedstawiamy krótkie relacje z trzech sparingów Pelikana Niechanowo:

14 lutego – sobota

Pelikan Niechanowo vs Unia Gniewkowo 0:0

W pierwszym spotkaniu kontrolnym tej zimy Pelikan Niechanowo zremisował bezbramkowo z czwartoligowcem z Gniewkowa. Mimo że mecz był wyrównany i toczył się głównie w środku pola, to dogodnych sytuacji do strzelenia bramki było niewiele. W ekipie zielono-czarnych zaprezentowało się czterech nowych graczy, którzy mogą wzmocnić nasz z Niechanowa w rundzie wiosennej...

18 luty – czwartek

Pelikan Niechanowo vs Fara Pelikan Żydowo 6:0 (2:0)

Ostre strzelanie urządzili sobie natomiast seniorzy Pelikana Niechanowo, w drugim sparingu tej zimy. Podopieczni grającego trenera Andrzeja Stefańskiego wygrali bowiem z Farą Pelikan Żydowo, na co dzień walcząca o punkty w wielkopolskiej klasie B PROTON grupie 4 wygrywając spotkanie zdecydowanie aż 6:0. Mecz toczył się zdecydowanie pod dyktando Pelikana Niechanowo.  Spotkanie z lokalnym rywalem było dla trenera Andrzeja Stefańskiego okazją do dokładniejszego przyjrzenia się zawodnikom, którzy do tej pory nieco mniej minut spędzali na boisku.. Bramki dla niechanowian strzelali: dwie Patryk Jarzyński, po jednej Adrian Kurek, Mikołaj Danielewicz, Andrzej Stefański i Dawid Połatyński.

20 luty – sobota

Pelikan Niechanowo vs Płomień Nekla 2:0 (0:0)

Trzecim sparingpartnerem w odstępie krótkiego czasu była drużyna Płomienia Nekla, przygotowująca się do zmagań wiosennych w wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box grupie 2. W tym spotkaniu trener Andrzej Stefański,  nie mógł skorzystać z usług aż siedmiu zawodników co miało wymierny wpływ na wynik po pierwszej połowie. Zielono-czarni bowiem po dość przeciętnych poczynaniach na boisku zremisowali bezbramkowo z swoim rywalem. Znacznie lepiej zespół z Niechanowa, zaprezentował się w drugiej połowie spotkania wygrywając tą część meczu 2:0. Bramki dla Niechanowa padły w końcówce meczu. Najwięcej słów uznania należy się Mikołajowi Daniewiczowi, który asystował w 85' Andrzejowi Stefańskiemu i sam wpisał się na listę strzelców w 88'  Warto odnotować fakt iż pod nieobecność seniorów do składu "wskoczyło" 2 trampkarzy i mocno zaakceptowali swoją obecność

Źródło – Pelikan Niechanowo (opracowanie Roman Strugalski) / foto Roaman Strugalski – Szersza relacja fotograficznego z meczy Pelikan Niechanowo vs Płomień Nekla – TUTAJ