Trzy medale i dwa Tytuły Mistrzowskie tenisistek stołowych

2024-03-12

W niedzielę 10 marca w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski seniorów i seniorek w tenisie stołowym.

Stawką najbardziej prestiżowego i wyczerpującego Turnieju w sezonie było wyłonienie Mistrzów Wielkopolski na rok 2024. Klub Sportowy Stella-Niechan Gniezno reprezentowały dwie zawodniczki: Zuzanna Lewandowska i Agata Klabińska.Obydwie „stellistki” wróciły z Turnieju z medalami zdobywając dwa tytuły mistrzowskie.

Turniej indywidualny wygrała Anita Chudy z Lubonia pokonując w finale 3:2 Katarzynę Gierach z Polonii Śmigiel. Właśnie z tą zawodniczką w półfinale przegrała Agata Klabińska zdobywając brązowy medal.
W grze podwójnej bezkonkurencyjny okazał się gnieźnieński duet Klabińska – Lewandowska. Na drodze do finału stały dwie pary Polonii Śmigiel.O awans do strefy medalowej łatwo pokonały pierwszą z nich 3:0. Natomiast w półfinale stoczyły pasjonujący, pełen emocji i zwrotów akcji pojedynek z Turniejową „jedynką”, parą Gierach – Borowska. W piątym secie gnieźnianki przegrywały już 5:9 i wydawało się, że będą musiały zadowolić się kolejnym tego dnia brązowym medalem. Jednak od tego momentu rozpoczął się koncert gry stellistek. Zwłaszcza dynamiczne ataki Agaty Klabińskiej spowodowały, że do końca tego pojedynku punktowała tylko gnieźnieńska para wygrywając tego seta 11:9 a cały mecz 3:2. W finale Turnieju gnieźnianki kontynuowały bardzo dobrą grę pewnie wygrywając z pierwszoligową parą z KS Dąbcze Trochimiuk – Kozioł 3:1 zdobywając złoty medal.

Doskonale grająca Agata Klabińska nie zadowoliła się dwoma zdobytymi wcześniej medalami i sięgnęła po złoto także w Turnieju par mieszanych grając w parze z Kamilem Nalepą z UKS Piast Ostrzeszów. Gnieźnieńsko-ostrzeszowski mikst w drodze po medal pokonał 4 inne pary mieszane a w finale wygrał 3:0 z duetem Anita Chudy (Luboń) – Adrian Spychała (Ostrzeszów).