Trzy medale zapaśników Husarza w Krakowie

2018-10-22

W dniach 19-20 października młodzi zapaśnicy z Gniezna gościli w Krakowie. W hali widowiskowej Tauron Arena odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Memoriał Władysława Bajorka – pierwszego mistrza Polski w zapasach pochodzącego i reprezentującego barwy Krakowa.

W zmaganiach wzięło udział 220 sportowców z 30 klubów, w tym z 4 zagranicznych - dwie z Białorusi, Ukrainy i Czech. Pierwszą stolicę Polski reprezentowało 5 zawodników gnieźnieńskiego Husarza, którzy pokazali bardzo dobry poziom sportowy zdobywając 3 medale.
 
Srebrne krążki wywalczyli - Jan Skupin (kat. wagowa 38 kg) i Eryk Bogucki (kat. wagowa 42 kg). Na trzecim miejscu w kategorii 42 kg uplasował się Alan Bogucki. Tuż za podium na 5 miejscu znalazł się Mateusz Dziadoszek (kat. wagowa 35kg), a na 7 pozycji sklasyfikowany został Patryk Remlein (kat. wagowa 32 kg).
 
Drużynowo zwyciężył Olimpijczyk Radom przed Unią Racibórz i zawodnikami z Minska (Białoruś). Natomiast zapaśnicy z Klubu Sportowego Husarz wywalczyli 13 pozycję.
 
Podczas zawodów gnieźnieńscy sportowcy mieli okazję  poznać wybitnego zapaśnika, mistrza olimpijskiego z Atlanty (1996 r.) Ryszarda Wolnego, co zostało utrwalone na zdjęciu.
 
Dariusz Sarzyński – Husarz Gniezno + foto 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,trzy-medale-zapasnikow-husarza-w-krakowie.html