Trzy punkty Formaton Piasta Łubowo po walce do ostatnich minut meczu

2019-09-22

W niedzielę 22 września na boisku w Łubowie obyło się kolejne spotkanie w ramach A klasy grupy IX. Do Łubowa przyjechał zespół z Lubonia, który do tej pory w swoim dorobku miał 4 ligowe punkty.

Od początku meczu zawodnicy Lubońskiego KS-u sprawiali problemy defensorom Formaton Piasta i to właśnie oni jako pierwsi objęli prowadzenie. Kilkanaście minut później wyrównali gospodarze. Filip Adamski uruchomił na skrzydle Damiana Grzesiaka, skrzydłowy Formaton Piasta w polu karnym wygrał pojedynek jeden na jeden i zagrał wsteczną piłkę na siódmy metr, a akcję strzałem przy bliższym słupku wykończył Maciej Adamski.
Szanse na objęcie prowadzenia dla gospodarzy mieli jeszcze w pierwszej połowie Mikołaj Kidawa i Maciej Adamski, lecz obaj będąc już w polu karnym uderzali niecelnie. I obie drużyny na przerwę schodziły remisując z sobą 1:1.

W drugiej części meczu zawodnicy z Łubowa nadal próbowali zagrozić bramce rywala, a przyjezdni odpowiadali na te zakusy podopiecznych Marcina Sporakowskiego szybkimi kontratakami. Ich strzały jednak bronił Formatonu Piasta lub odbijały się od poprzeczki. Gola dającego zwycięstwo w 85 minucie po dwójkowej akcji z Maciejem Adamskim zdobył Patryk Kanclerz strzałem z ostrego konta posyłając piłkę do jego bramki między nogami. I Formatoń Piast Łubowo od tego momentu prowadził 2:1.

Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 3 minuty, a Karolowi Karasiewiczowi najwyraźniej spieszyło się do szatni, bo już w pierwszej z nich obejrzał drugi żółty i w efekcie czerwony kartonik. I łubowianie kończyli mecz w dziesiątkę co jednak nie wpłynęło na to że wygrali kolejny mecz i nadal są zespołem zajmującym pierwsze miejsce z 16 punktami w swojej grupie po rozegranych sześciu meczach mistrzowskich.

Teraz Formaton Piast Łubowo, czeka kolejny mecz ligowy. W najbliższą sobotę 28 września podopieczni Marcina Sporakowskiego udadzą się do Puszczykowa gdzie o godzinie 16.30 zmierzą się z tamtejszą drużyną Lasu.

Formaton Piast Łubowo/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z niedzielnego meczu TUTAJ